آموزش – قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش http://mrwordpress.ir با آقای وردپرس Wed, 05 Jul 2017 13:04:29 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 مدیریت و افزودن محصول در افزونه ووکامرس WooCommerce http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/products/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/products/#comments Thu, 08 Sep 2016 08:22:52 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6192 آقای وردپرس - Mr WordPress

یکی از قسمت های پایه و اساسی در تمامی فروشگاه های اینترنتی ستون مربوط به محصولات است، در گذشته مدیران فروشگاه های اینترنتی به سادگی نمیتوانستند اقدام به مدیریت محصولات فروشگاه خود کنند اما اکنون ووکامرس به داد صاحبان فروشگاه های الکترونیک رسیده است چراکه افراد میتوانند با پلاگین ووکامرس به سادگی اقدام به افزودن …

نوشته مدیریت و افزودن محصول در افزونه ووکامرس WooCommerce منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

یکی از قسمت های پایه و اساسی در تمامی فروشگاه های اینترنتی ستون مربوط به محصولات است، در گذشته مدیران فروشگاه های اینترنتی به سادگی نمیتوانستند اقدام به مدیریت محصولات فروشگاه خود کنند اما اکنون ووکامرس به داد صاحبان فروشگاه های الکترونیک رسیده است چراکه افراد میتوانند با پلاگین ووکامرس به سادگی اقدام به افزودن محصولات جدید روی سایت خود کنند و یا محصولی را از روی سایت حذف و یا اقدام به ویرایش آن کنند، لازم به ذکر است که تمامی این کار ها تنها در عرض چند ثانیه به واسطه ی افزونه ووکامرس امکان پذیر است.

بسیار خب، اجازه بدید به بخش محصولات در پلاگین ووکامرس بپردازیم.

مدیریت و افزودن محصول در افزونه ووکامرس WooCommerce

ابتدا تصمیم داریم به مقدمه از چگونگی افزودن یک محصول جدید در ووکامرس بپردازیم، پس به سرعت به سمت برسی این حالت می رویم.

اگر ووکامرس روی وبسایت مبتنی بر وردپرس شما نصب باشد، در منوی اصلی سایت وردپرسی خود گزینه ای بنام “محصولات” مشاهده خواهید کرد که این گزینه دقیقا زیر گزینه ی “ووکامرس” است، زمانیکه شما ماوس را روی گزینه محصولات نگاه دارید منویی برای شما باز میشود که در آن گزینه های زیر وجود دارد.

 • محصولات
 • افزودن به محصولات
 • دسته بندی ها
 • برچسب ها
 • کلاس های حمل و نقل
 • ویژگی ها

برای افزودن یک محصول جدید در فروشگاه سایت خود تنها کافیست تا روی گزینه “افزودن به محصولات” کلیک کنید. به محض کلیک روی این گزینه، صفحه ای جدید برای شما باز خواهد شد که از نظر طرح و ظاهر کاملا مشابه با ویرایشگر وردپرس است. (به مانند آنچه که در تصویر زیر مشاهده میکنید)

1

در اینجا دو زمینه اصلی برای شما نمایش داده میشود که در قسمت اول میتوانید عنوان مربوط به محصول را وارد نمایید و در قسمت دوم یا همان ویرایشگر میتوانید جزئیات مربوط به محصول را وارد کنید، در صورتیکه این دو زمینه را پر کنید و روی دکمه “پیش نویس” کلیک کنید این محصول در بخش مربوط به محصولات به نمایش در خواهد آمد، البته بصورت پیش نویس ها منتقل خواهد شد.(دقیقا به مانند آنچه که در تصویر زیر مشاهده می کنید)

برای درک بهتر این موضوه برای شما، ما در اینجا یک محصول را بصورت پیش نویس وارد ووکامرس کردیم که در تصویر زیر قابل نمایش است.

2

البته در حین ویرایش محصول در سمت چپ ویرایشگر باکس هایی با گزینه های مختلفی برای شما نمایش داده میشود که شما میتوانید اقدام به انتشار محصول یا پیش نویس یا انتخاب دسته بندی برای محصول و یا … کنید.(به مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده میکنید)

3

اطلاعات محصول

اگر کمی اسکرول را به حرکت در بیاورید و به سمت پایین صفحه ی افزودن محصول بروید، باکسی با نام اطلاعات محصول مشاهده میکنید که حالت کشویی دارد، در این باکس تبی وجود دارد که شما میتوانید از آنجه نوع محصول را انتخاب کنید که بصورت کلی ووکامرس چهار نوع محصول را ساپورت میکند که عبارتند از:

 • محصول ساده
 • محصولات گروهی
 • محصولات خارجی/وابسته
 • محصول متغیر

محصولات ساده:

بسیاری از محصولات یک فروشگاه آنلاین بصورت “محصول ساده” دسته بندی و روی سایت قرار میگیرند و برای کاربران به نمایش در می آیند، محصولات ساده با گزینه های حمل و نقلی متفاوتی روی سایت گذاشته میشوند.

محصولات گروهی:

محصولاتی را که همواره بهد از آنها قرار است سری های جدیدی از آن روی سایت قرار بگیرند را در این دسته قرار میدهند، بعنوان مثال اگر ویندوز 10 را روی سایت قرار دهید، شما میتوانید برای گروه این محصول نسخه 32 بیتی و یا 64 بیتی را روی سایت و فروشگاه قرار بدید تا مشتریان اجازه ی سفارش هرکدام از آنها را بصورت جداگانه نیز داشته باشند.

محصولات خارجی/وابسته:

اگر میخواهید محصولی را در وبسایت خود قرار دهید که در اصل در وبسایت و فروشگاه دیگری فروخته میشود، شما میتوانید این گروه را برای آن محصول انتخاب کنید. از این دسته میتوانید برای فروش محصولات دیگر سایت ها و اخذ پورسانت نیز کمک بگیرید. لازم به ذکر است اینکار با قرار دادن url اصلی محصول نیز انجام میشود.

محصولات متغیر:

شما میتوانید محصولاتی به مانند یک کلاه را که در طرح و اندازه و رنگ های مختلفی وجود دارند را در این دسته برای فروش قرار دهید. از طریق این دسته میتوانید برای هر رنگ و اندازه از یک محصول نیز قیمتی جداگانه را تعیین کنید.

هر وقت از منوی مربوط به “اطلاعات محصول” هر نوع دسته را که انتخاب کنید برای شما در زیر آن باکسی با زبانه هایی مختلف برای پیکربندی و تنظیمات ایجاد میشود(به مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده میکنید) که هر کدام شامل گزینه هایی میشوند و میتوانید آنها را مطابق با محصولات فروشگاه خود تکمیل کنید.برخی از زبانه ها به مانند زیر هستند:

عمومی: در این قسمت برخی تنظیمات کلی نمایش داده میشود.

مجودی: در این زبانه میتوانید موجودی هر محصول را کنترل کنید. درواقع برای هر محصول میتوانید تعداد موجودی را تعیین کنید.

حمل و نقل: از این قسمت میتوانید وزن کالا، اندازه و کلاس مربوط به آن را جهت حمل و نقل وارد نمایید.

محصولات مرتبط: شما میتوانید از این زبانه محصولاتی را که دوست دارید کاربران به آنها هم سری بزنند و در ارتباط با این محصول فعلی است را تعیین کنید.

ویژگی ها: داده های اضافی مربوط محصولات را میتوانید از این زبانه تنظیم کنید. به نوعی سفارشی سازی محصولات از اینجا انجام میشود.

پیشرفته: تنظیمات مربوط به برخی از تنظیمات پیشرفته به مانند : فعالسازی نقد و برسی محصولات، یادداشت ها و … از این زبانه انجام میشود.

4

بسیار خب،

تا اینجای کار مقدمه ای کوتاه در رابطه با بخش محصولات ووکامرس را شرح دادیم، در مقالات بعدی به هر یک از این بخش ها بیشتر خواهیم پرداخت، و خواهیم گفت که چگونه میتوانید مجددا اقدام به ویرایش محصولات وارد شده روی سایت بپردازید.در صورتیکه سوالی در رابطه با این مقال هداشتید میتوانید از قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

موفق باشید.

 

نوشته مدیریت و افزودن محصول در افزونه ووکامرس WooCommerce منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/products/feed/ 1
آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس فارسی قسمت سوم http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-3/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-3/#respond Thu, 08 Sep 2016 07:55:42 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6175 آقای وردپرس - Mr WordPress

تاکنون در بخش تنظیمات ایمیل ووکامرس، به برسی تنظیمات عمومی و همچنین به تنظیمات برخی از ایمیل هایی که قالب جداگانه داشتند پرداختیم و حالا یک مدیر فروشگاه میتواند به سادگی تنظیماتی را که مد نظرش است روی ایمیل های ووکامرس اعمال کند. اما امروز طی این مقاله به برسی برخی تنظیمات ایمیلی که درواقع …

نوشته آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس فارسی قسمت سوم منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

تاکنون در بخش تنظیمات ایمیل ووکامرس، به برسی تنظیمات عمومی و همچنین به تنظیمات برخی از ایمیل هایی که قالب جداگانه داشتند پرداختیم و حالا یک مدیر فروشگاه میتواند به سادگی تنظیماتی را که مد نظرش است روی ایمیل های ووکامرس اعمال کند. اما امروز طی این مقاله به برسی برخی تنظیمات ایمیلی که درواقع مربوط به بازدیدکنندگان و مشتریان فروشگاه خواهد شد می پردازیم که عبارتند از:

 • صورتحساب مشتری
 • یادداشت مشتری
 • تنظیم مجدد ایمیل
 • حساب کاربری جدید

آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس : صورتحساب مشتری

این ایمیل مربوط به زمانی است که مشتری اقدام به خرید محصول یا محصولاتی میکند، در این زمان یک ایمیل حاوی اطلاعات محصول (در واقع همان فاکتور خرید) خریداری شده برای مشتری ارسال خواهد شد که گزینه های مدیریتی و تنظیماتی که در اینجا آماده است و مدیر فروشگاه میتواند اقدام به تنظیمات آنها کند عبارتند از: موضوع ایمیل، عنوان ایمیل، موضوع ایمیل(پرداخت)، عنوان ایمیل(پرداخت)، نوع ایمیل، الگوی html . (که دقیقا این موارد را در تصویر زیر مشاهده میکنید)

1

موضوع ایمیل: اولین گزینه ای که در این پنجره با آن سرکار خواهید داشت مربوط به موضوع ایمیل ارسالی است، شما میتوانید در این کادر موضوع ایمیل را وارد کنید که مشتری بداند ایمیل ارسالی برای او مربوط به چه چیزی است. در حالت پیش فرض بعد از نصب ووکامرس در این قسمت عبارت صورتحساب برای خرید {order_number} از {order_date} قرار میگیرد . شما میتوانید این مورد را که بیان گر نام محصول است را نیز با توجه به نوع حیطه کاری خود تغییر دهید و یا … .

عنوان ایمیل: در این کادر میتوانید عنوان ایمیل ارسالی برای مشتری را تعیین کنید، به مانند گزینه بالا می باشد. این گزینه بصورت پیش فرض با عبارت صورتحساب برای خرید {order_number} پر شده است که مطابق با شماره کالای خریداری شده به مشتری نمایش داده خواهد شد.

موضوع ایمیل(پرداخت) و عنوان ایمیل(پرداخت): همانطور که از تصویر گویاست، این گزینه ها پس از پرداخت فاکتور های ایجاد شده توسط مشتری برای آنها ایمیل خواهد شد(در واقع زمانیکه معامله یا خرید بصورت کامل انجام و موفقیت آمیز باشد)، شما بعنوان صاحب و مدیر فروشگاه اجازه تغییر این گزینه ها را به دلخواه دارید. البته میتوانید تغییری در این مورد نیز اعمال نکنید و آنها را به حالت پیش فرض خود رها کنید.

نوع ایمیل: شما از طریق منوی کشویی مربوط به این گزینه اجازه دارید تا نوع قالب را که بصورت HTML و یا متنی و یا دو بخشی است را تعیین کنید، پیشنهاد میشود این مورد را روی همان حالت پیش فرض که HTML است قرار بدید زیرا که از امکانات بیشتر و جذاب تری برخوردار خواهد بود با توجه به اینکه ساختارش با کدهای HTML و CSS است.

قالب ایمیل یا الگوی HTML: اگر مایلید تا به ویرایش قالب ایمیل بپردازید قطعا این گزینه میتواند کمک حال شما در این زمینه باشد. از این قسمت روی گزینه”دیدن الگو” کلیک کنید تا کل کد های مربوط به قالب ایمیل به شما نمایش داده شود، در ادامه ی این سری از مقالات آموزشی ووکامرس به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید اقدام به ویرایش این قالب های ایمیل کنید، در واقع چگونه میتوانید از کد های این قسمت استفاده کنید.

آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس توجه به یادداشت مشتری

گاهش اوقات حین انجام معامله، یا همان خرید محصولات توسط مشتری لازم است تا مشتری یادداشتی را وارد کنید تا فروشنده در حین تحوسل کالا به نکته ای که مشتری به آن اشاره کرده است توجه کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، گزینه های تنظیماتی این قسمت نیز شامل موارد زیر است:

 • فال/غیر فال : از این قسمت میتوانید به فعالسازی یا غیر فعالسازی این حالت روی سفارش های مشتریان کنید که در حالت پیش فرض این مورد در حالت فعال است.
 • موضوع ایمیل : از این قسمت میتوانید اقدام به ویرایش موضوع ایمیل کنید(مشابه مابقی تنظیمات ایمیل های خاص می باشد که در گزینه های قبلی خدمتتان عرض کرده بودیم)
 • عنوان ایمیل: عنوان ایمیل این صفحه را میتوانید با توجه به آنچه کا در نظر دارید نیز ویرایش کنید.
 • نوع ایمیل: شما میتوانید از طریق این گزینه فرمت ایمیل را انتخاب کنید. همانطور که در بالاتر بحث کردیم بهتر است HTML را از این قسمت انتخاب کنید.
 • الگوی ایمیل: این گزینه برای ویرایش قالب ایمیل و مشاهده کد های ایمیل اسالی می باشد.

نهایتا پس از اعمال تغییرات و انجام ویرایشات لازم توجه داشته باشید که برای ذخیره سازی این تغییرات روی گزینه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

2

تنظیم مجدد(بازگردانی) گذرواژه

اگر زمانی کاربری رمز عبور ورود به اکانت خود را فراموش کرد، آنها میتوانند با ارسال درخواست تازه سازی رمز عبور کاربری که این گزینه روی سایت برای کاربران قابل مشاهده است اقدام به دریافت رمز جدید خود کنند(با وارد کردن ای دی ایمیل خود)، در این حالت است که ایمیل مربوط به دریافت رمز تازه کاربری برای آنها ارسال خواهد شد. شما میتوانید تنظیمات مربوط به این ایمیل ارسالی را بعنوان مدیر و صاحب فروشگاه از این قسمت بر اساس میل خود تغییر دهید.

لازم به ذکر است این بخش از تنظیمات ایمیلی نیز دقیقا مشابه با همان بخش مربوط به “یادداشت کاربر حین خرید” است. شما میتوانید ویرایش خود را انجام دهید و نهایتا روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

حساب کاربری جدید

زمانیکه یک کاربرا اقدام به ثبت نام در فروشگاه آنلاین شما کند برایش یک ایمیل با عنوان “ثبت نام و ایجاد اکانت کاربری” ارسال میشود، شما بعنوان مدیر فروشگاه میتوانید از این بخش اقدام به ویرایش تنظیمات مختلف این ایمیل کنید.

بعنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید شما میتوانید با فعال یا غیر فعال کردن چک باکس مربوط به “فعال/غیرفعال” ایجاد حساب کاربری توسط بازدیدکنندگان را روی سایت خود فعال یا غیر فعال کنید.

مابقی گزینه ها به مانند آنچه است که در ایمیل های قسمت های قبلی نیز آنها را خدمت شما شرح داده بودیم که مطابق با همان توضیحات قبلی میتوانید اقدام به ویرایش این قسمت نیز بکنید و نهایتا روی گزینه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

3

بسیار خب،

پیکربندی بخش تنظیمات ایمیل در ووکامرس را بصورت کامل خدمت شما شرح دادیم، از همین رو طی مقاله بعدی بخش مربوط به محصولات در ووکامرس را شروع به معرفی میکنیم. پس تا آن زمان چنانچه مشکلاتی در رابطه با مقاله امروز داشتید میتوانید سوالات خود را از بخش نظرات با ما درمیان بگذاترید تا به آنها پاسخ داده شود.

موفق باشید.

نوشته آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس فارسی قسمت سوم منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-3/feed/ 0
آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت دوم http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-2/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-2/#respond Thu, 08 Sep 2016 07:37:40 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6118 آقای وردپرس - Mr WordPress

طی قسمت قبلی از سری آموزش های ووکامرس به بخشی از تب مربوط به پیکربندی تنظیمات ایمیل، که در واقع قسمت تنظیمات عمومی ایمیل ها بود پرداختیم. امروز تصمیم داریم تا به برسی تنظیمات تک تک ایمیل ها ی مربوط به بخش های مختلف نیز بپردازیم. اطلاعیه های ایمیل در ووکامرس تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس …

نوشته آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت دوم منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

طی قسمت قبلی از سری آموزش های ووکامرس به بخشی از تب مربوط به پیکربندی تنظیمات ایمیل، که در واقع قسمت تنظیمات عمومی ایمیل ها بود پرداختیم. امروز تصمیم داریم تا به برسی تنظیمات تک تک ایمیل ها ی مربوط به بخش های مختلف نیز بپردازیم.

اطلاعیه های ایمیل در ووکامرس

تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس

قبل از هر چیز جهت ورود به پنجره ی مربوط به تنظیمات ایمیل در ووکامرس باید از منوی داشبورد ادمین وردپرس خود به مسیر ” ووکامرس > پیکربندی > ایمیل ها ” بروید، در اینجا تصویری مشابه زیر مشاهده خواهید کرد که در آن ایمیل های مربوط به هر بخش در دسترس است و با کلیک روی هرکدام از آنها میتوان پیکربندی های مختلف را روی آنها اعمال کرد.

1

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، ایمیل هایی بنام های ” سفارش جدید، سفارش لغو شده، سفارش نامعتبر، سفارش در حالت انتظار، پردازش درخواست خرید، سفارش های تکمیل شده، سفارش برگشت خورده، صورتحساب مشتری، یادداشت مشتری، بازگردانی گذرواژه، حساب کاربری جدید ” در این پنجره وجود دارد.

در اینجا اولین گزینه مربوط به “سفارش جدید” است که میخواهیم به برسی آن بپردازیم، برای شروع به تنظیمات آن باید روی کلید “تنظیم” که در مقابل این گزینه مشاهده میکنید(مطابق با تصویر بالا) کلیک کنید تا وارد صفحه ی مربوط به تنظیمات آن شود که پنجره ای مشابه پنجره ای که در تصویر زیر مشاهده میکنید برای شما باز خواهد شد.

2

درواقع باید گفت که این ایمیل مربوط به زمانیست که مشتری سفاترش جدیدی روی سایت ثبت میکند، در این زمان سیستم سایت برای شما یک ایمیل جهت اطلاع رسانی از سفارش جدید مشتری ارسال خواهد کرد. در تصویر بالا میبینیم که این قسمت خودش دارای گزینه هایی هست که در ادامه به آنها می پردازیم.

فعال/غیر فعال: صاحب فروشگاه با فعال یا غیر فعال کردن چک باکس مربوط به این گزینه میتواند تعیین کند زمانیکه مشتری سفارش جدیدی روی سایت به ثبت رساند برایش ایمیلی ارسال شود یا خیر. معمولا صاحبان فروشگاه آنلاین این گزینه را در حالت فعال قرار می دهند. (اما باز این گزینه اختیاری و به تصمیم مدیر فروشگاه است)

گیرنده: در فیلد مربوط به گیرنده میتوانید ایمیل و یا ایمیل های مربوط به افرادی را که مسئول رسیدگی به سفارش های جدید هستند را وارد کنید(ایمیل های سفارش جدید کشتریان به این آدرس ها ارسال خواهند شد). لازم به ذکر است اگر میخواهید در این قسمت بیش از یک ایمیل وارد کنید بهید هر ادرس ایمیل را با کاما (,) از یکدیگر جدا کنید.

موضوع: ایمیل هایی که پس از ثبت سفارش جدید مشتریان برای مدیران فروشگاه ارسال خواهد شد، شامل یک موضوع هستند که شما میتوانید موضوع ایمیل ها را مطابق با میل خود تغییر دهید. در حالت پیش فرض این فیلد با عبارت “[{site_title}] سفارش جدید مشتری ({order_number}) – {order_date}” پر شده است.

عنوان ایمیل: در این قسمت مدیر سایت میتواند عنوان ایمیل های سفارش های جدید را که از سوی مشتریان ثبت میشوند را تعیین کند. در اینجا عنوان پیش فرض بصورت “درخواست جدید خرید مشتری” قرار دارد. (شما میتوانید عنوان را با توجه به نیاز کاری خود تغییر بدید)

نوع ایمیل: همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این گزینه شامل یک منوی کرکره ای است که از طریق آن اجازه خواهید داشت تا یکی از گزینه های “متن ساده، html، متن دوبخشی” را به دلخواه انتخاب و تنظیم کنید. با این حال پیشنهاد میشود که شما از این منو گزینه html را برگزینید، چراکه این مورد با درنظر گرفتن css و html میتواند برای شما کارهای جالب و زیباتری را روی قالب ایمیل انجام دهد!

3

الگوی html یا همان قالب html: بسیار خب، به آخرین گزینه این بخش رسیدیم! از طریق این قسمت شما قادر خواهید بود تا تم(قالب) ایمیل را تغییر بدید و درواقع بخش هایی را که در نظر دارید به ایمیل اضافه و یا از آن حذف کنید (برای کمک به بهبود ایمیل). تنها کافیست برای ویرایش قالب ایمیل وارد هاست سایت خود شوید و به مسیر زیر مراجعه کنید.

woocommerce/templates/emails/admin-new-order.php

حتی قادر خواهید بود تا با کلیک روی دکمه ” دیدن الگو ” که تصاویر بالا نمایان است، کل کد های مربوط به این قسمت را از اینجا مشاهده کنید و کپی کنید(مطابق با تصویر زیر). که در اینصورت به مسیر زیر منتقل خواهید شد.

yourtheme/woocommerce/emails/admin-new-order.php

4

در پایان باید روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید، اما توجه داشته باشید اگر از html و css چیزی نمی دانید از این قسمت عبور کنید و اقدام به تغییرات این قسمت نکنید.

پردازش درخواست خرید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید تنظیمات این قسمت هم به مانند قسمت قبلی است که در بالا ذکر کرده بودیم،  این تنظیمات ایمیل برای سفارش هایی که در فاز پردازش(پرداخت آنها انجام شده است) هستند اعمال خواهد شد.

5

لازم به ذکر است تنظیمات و پیکربندی این قسمت هم به مانند قسمت قبل می باشد(درواقع تنظیمات تمامی ایمیل ها به مانند یکدیگر هستند و تنها در نام و عنوان بایکدیگر متفاوت خواهند بود و حالا ممکن است قالب آنها را با نوع سلیقه ی خود ویرایش کنید و جزئیاتی که در ایمیل ها نمایش داده شوند فرق کنند، اما روند تنظیمات برای تمامی ایمیل ها به همین صورت است.)

در این قسمت تنها تفاوت این می باشد که ایمیل های پردازش سفارش ها از آی دی ایمیل صاحب فروشگاه به آی دی ایمیل مشتریان ارسال میشوند، در آخر فراموش نکنید که تغییرات را حتما ذخیره کنید.

سفارش های تکمیل شده

سفارش هایی که وجه آنها از سوی مشتریان پرداخت میشود و مدیر فروشگاه آنها را برای مشتریان ارسال میکند درواقع همان سفارش های تکمیل شده نامیده میشوند. پس از اینکه سفارش تکمیل میشود ایمیلی برای مشتری ارسال میشود که میتوانید آن ایمیل را از این قسمت تنظیم کنید.(به تصویر زیر مشاهده کنید)

پس لازم به ذکر است این ایمیل حاوی اطلاعات نظیر دریافت موفق وجه و ارسال کالا برای مشتری است.

6

اگر به تصویر بالا مشاهده کنید متوجه خواهید شد که تنظیمات به مانند همان تنظیماتی است که در بالاتر به شما توضیح دادیم پس کار سختی نیست و به راحتی میتوانید تنظیم کنید یا در حالت پیش فرض بگذارید باقی بماند.

فقط تفاوت در این قسمت این است که اگر موضوع فروشگاه شما در ارتباط با محصولات دانلودی است در باکس های مربوط به “موضوع(دانلودی) و عنوان(دانلودی)” میتوانید عنوان و موضوع این ایمیل را متناسب با کسب و کار فروشگاهی خود تعییین کنید.

در آخر کار تغییرات لازم است تا ذخیره سازی اطلاعات را انجام دهید .

بسیار خب،

در مقاله ی بعدی که روی سایت منتشر خواهیم کرد به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید اقدام به ویرایش و همچنین تولید فاکتور برای مشتریان کنید. در صورتیکه سوالی در رابطه با این مقاله داشتید میتوانید از بخش نظرات از ما بپرسید.

موفق باشید.

 

نوشته آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت دوم منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-2/feed/ 0
آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/#respond Thu, 08 Sep 2016 07:34:43 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6101 آقای وردپرس - Mr WordPress

تا به اینجای سری آموزشی ووکامرس به برسی تنظیماتی که به شما برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین کمک می کند پرداخیتم. اما طی مقاله امروز هدف پرداختن به بخش مربوط به ایمیل ها می باشد، شما میتوانید ایمیل های فروشگاه را برای مطلع شدن از پرداختی های مشتریان برای محصولات فروشگاه و همچنین برای …

نوشته آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

تا به اینجای سری آموزشی ووکامرس به برسی تنظیماتی که به شما برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین کمک می کند پرداخیتم. اما طی مقاله امروز هدف پرداختن به بخش مربوط به ایمیل ها می باشد، شما میتوانید ایمیل های فروشگاه را برای مطلع شدن از پرداختی های مشتریان برای محصولات فروشگاه و همچنین برای مطلع شدن از اقدامات و رفتار مشتریان برای خرید محصولات فروشگاهتان تنظیم نمایید (درواقع از طریق ایمیل میتوانید از اقدام مشتریان برای خرید مطلع شوید).

شما به راحتی میتوانید در ووکامرس برای هر بخش اعم از “سفارش جدید، سفارش لغو شده و…” قالبی با رنگی دلخواه ایجاد و تنظیم کنید که این خود میتواند گام مهمی برای صاحب یک فروشگاه آنلاین بشمار رود.

تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس

طبق روال برای ورود به برگه تنظیمات ایمیل ووکامرس مدیر فروشگاه(سایت وردپرسی) باید وارد پنل مدیریت وردپرس شود و از منوی سمت رایت به مسیر ” ووکامرس > پیکربندی > ایمیل ها ” برود. در اینجا برای شما صفحه ای جدید با گزینه هایی برای تنظیمات ایمیل به نمایش در خواهد آمد .(مطابق با تصویر زیر)

1

در این بخش از تنظیمات زیربخش هایی بنام های ” اطلاعیه های ایمیل، پیکربندی ارسال ایمیل ” وجود دارد که هرکدام برای خود شامل گزینه هایی هستند که در ادامه به برسی آنها خواهیم پرداخت .

تنظیمات فرستنده ایمیل

همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده میکنید شما از طریق این بخش قادر خواهید بود تا اقدام بهویرایش نام و آدرس ایمیل کنید!

2

در کادر “اسم” باید یک عنوان برای ایمیلی که جهت اطلاع رسانی به مشتریان ارسال میشود وارد نمایید . این نام میتواند نام سایت شما باشد و یا … .

از آدرس: در این باکس باید شناسه ایمیل خود یا ایمیل رسمی سایتتان را وارد نمایید. ایمیل های ارسالی به مشتریان بصورت پیشفرض از سمت این شناسه ارسال میشوند که این ایمیل برای مشتریان شما به نمایش درخواهد آمد.

پس اگر هر زمانی مشتری اقدام به سفارش و خرید یک محصول از فروشگاه آنلاین شما کند  یک ایمیل برای وی ارسال میشود.

قالب ایمیل

شما میتوانید قالب هایی برای ایمیل های فروشگاه خود بصورت سفارشی با هر رنگی که مایل هستید ایجاد کنید! شما میتوانید از رنگ های مشابه با قالب فروشگاه خود استفاده کنید.

در تصویر زیر مشاهده میکنید که اگر روی گزینه “This section lets you customize the WooCommerce emails. Click here to preview your email template.” کلیک کنید شما میتوانید پیش نمایشی از ایمیل ارسالی فروشگاه داشته باشید.

3

4

اجازه بدید به ویرایش این قالب ایمیل بپردازیم!

الگوی ایمیل

همانطور که در تصویر زیر میبینید شما میتوانید این قالب ایمیل را ویرایش کنید و آن را مطابق با میل و سلیقه ی شخصی خود در بیاورید، برای اینکار گزینه هایی در اختیار شما قرار میگیرد(مطابق تصویر زیر) که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم!

5

تصویر سربزگ

اولین گزینه در این قسمت تصویر هدر است که در تصویر بالا هم مشاهده میکنید، همانطور که از نام این گزینه معلوم است شما میتوانید یک تصویر را در بالای ایمیل قرار بدید که میتواند شامل آرم فروشگاه شما باشد و یا تبلیغات فصلی شما باشد و یا …

برای اینکه تصویری را در بالای ایمیل فروشگاه خود قرار دهید تنها بایستی تصویر مد نظرتان را در جایی(به مانند کتابخانه وردپرس) آپلود کنید و لینک مربوط به آن را در این باکس قرار دهید.

اما چگونه باید یک تصویر را در کتابخانه وردپرس سایت آپلود کنید؟!

 • از داشبورد سایت به مسیر “رسانه > کتابخانه > اضافه کردن” بروید.
 • در اینجا یک تصویر را که از پیش تعیین کردید و روی کامپیوترتان است را برای آپلود انتخاب کنید و اقدام به آپلود آن روی هاست نمایید.
 • پس از اتمام آپلود تصویر ، لینک تصویر یا همان url مربوط به آن را کپی کنید و آن را در باکس مربوط به “تصویر سربرگ” قرار دهید.

حالا اگر تغییرات را ذخیره کنید و پس از آن اقدام به مشاهده پیش نمایس قالب ایمیل کنید، میبینید تصویر انتخابی شما در بالای قالب ایمیل به نمایش درخواهد آمد(دقیقا به مانند تصویری که در بالاتر از پیش نمایش قالب ایمیل برای شما قرار داده بودیم).

متن پاورقی یا پانوشت ایمیل:

در پایان ایمیل(پایان قالب) میتوانید متنی را وارد کنید، این متن به اختیار شما میتوانید هر چیزی باشدف از نام سایتتان گرفته تا توضیحاتی پیرامون فروشگاه و … .

و اما چهار گزینه بعدی مربوط به رنگ های قالب ایمیل می باشد که میتوانید رنگ ها را با وارد کردن مقدار هگز رنک (کد رنگ ها) تغییر دهید. در اینجا اینکار به سادگی قابل انجام و اعمال می باشد.

رنگ پایه:

برای انتخاب رنگ پایه تنها کافیست روی باکس مربوط به این قسمت کلیک کنید تا پنجره ی رنگ ها برای شما نمایش داده شود(به مانند تصویر زیر) پس از آن میتوانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید و با یک کلیک روی هر قسمت از رنگ، کد هگزار آن در کادر نمایان میشود و تمام.

6

رنگ پس زمینه:

رنگ پس زمینه ایمیل ها را هم میتوانید به مانند آنچه که برای گزینه ی قبلی ذکر کردیم اقدام به تغییر دهید، در حالت پیش فرض رنگ #f5f5f5 برای این قسمت قرار داده شده است که به دلخواه خود میتوانید آن را تغییر دهید.

رنگ بک گراند یا همان بدنه:

این رنگ هم تها با یک کلیک ساده روی باکس مربوط به کد هگزا قابل تغییر است، رنگ بک گراند در حالت پیش فرض #fdfdfd در نظر گرفته شده است.

رنگ بدنه متن:

شما میتوانید رنگ متن نوشته های ایمیل را که در حالت پیش فرض به رنگ مشکی و با کد هگزای است را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید، تنها کافیست روی باکس مربوطه یک کلید ساده کنید و رنگ دلخواه خود را تغییر دهید. در زیر مشاهده میکنید که ما رنگ مشکی متن ها را به رنگ قرمز تغییر داده ایم.

7

و اما،

در مقاله ی بعدی سعی میکنیم به شما نحوه ی تغییر و ویرایش قالب های ایمیل فردی (بعنوان مثال ویرایش قالب سفارش ایمیل، تکمیل ایمیل و یا …) را توضیح بدیم. تا آن زمان اگر مشکلی در رابطه با این مقالع داشتید میتوانید از طریق بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

موفق باشید.

نوشته آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/feed/ 0
آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/how-to-add-facebook-likes-reactions-to-wordpress/ http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/how-to-add-facebook-likes-reactions-to-wordpress/#respond Thu, 25 Aug 2016 10:29:27 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6236 آقای وردپرس - Mr WordPress

در این آموزش قصد داریم تا به شما کاربران گرامی آموزش دهیم ، که چطور شکلک های لایک فیسبوک را به وردپرس انتقال دهید ! این عمل به وسیله یک افزونه وردپرسی صورت میگیرد ! با ادامه مطلب و با آقای وردپرس همراه باشید ! آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس …

نوشته آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

در این آموزش قصد داریم تا به شما کاربران گرامی آموزش دهیم ، که چطور شکلک های لایک فیسبوک را به وردپرس انتقال دهید ! این عمل به وسیله یک افزونه وردپرسی صورت میگیرد ! با ادامه مطلب و با آقای وردپرس همراه باشید !

آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس
آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس

آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس

اضافه کردن این شکلک ها به وردپرس بسیار ساده است و همانطور که گفتیم به وسیله یک افزونه به نام DW Reactions صورت میگیرد ! شما این افزونه را میتوانید از مخزن وردپرس یا از اینجا دریافت نمایید ! این افزونه را به سایت وردپرسی خود نصب و فعال کنید ! بعد از اینکه این افزونه را فعال کردید در قسمت تنظیمات یا setting پنل مدیریت خود ، گزینه ای به نام Reactions مشاهده خواهید کرد ! اگر این گزینه را مشاهده کردید به این معناست که تا به اینجای آموزش ، کار را درست انجام داده اید !

دانلود افزونه DW Reactions از مخزن وردپرس

فعال کردن شکلک های فیسبوک در وردپرس

آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس
آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس

خب برای فعال کردن شکلک های فیسبوک همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ، باید روی گزینه Reactoins در بخش تنظیمات کلیک کنید ! بعد از اینکه به بخش Reactoins رفتید به تصویری همانند تصویر زیر برخورد میکنید ! این بخش دارای 2 بخش مختلف میباشد ! ما در این آموزش فقط به بخش اول کار داریم !

آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس
آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس

گزینه هایی که مشاهده میکنید ، بیان گر توضیحاتی هستند که با هم به آن میپردازیم :

1. شکلک ها نمایش داده شود یا خیر !

2. شمارنده تعداد شکلک های ثبت شده توسط کاربران نمایش داده شود یا خر !

3. فقط کاربرانی که عضو هستند بتوانند شکلک ثبت کنند ؟

مکان شکلک ها :

1. شکلک ها در بالای مطلب نمایش داده شود ؟

2. شکلک ها در پایین مطلب نمایش داده شود ؟

صفحات :

1. در صفحات اصلی وبسایت نمایش داده شود  ؟

2. در صفحات آرشیو و بایگانی مطالب نمایش داده شود ؟

3. در تمام مطالب نمایش داده شود ؟

4. در تمام صفحات نمایش داده شود ؟

خب دوستان شما با مدیریت این امکانات میتونید ، شکلک ها را شخصی سازی کنید !

و در آخر اگر تمام گزینه ها فعال باشید ، بخشی به این شکل به بالا و پایین مطالب و ضفحات وبسایت شما افزوده میشود !

آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس
آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس

خب دوستان مطلب ” آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس ” هم به پایان رسید ، متشکریم از اینکه این آموزش را مشاهده نمودید ، منتظر آموزش های بعدی از اقای وردپرس باشید !

نوشته آموزش اضافه کردن شکلک های لایک فیس بوک به وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/how-to-add-facebook-likes-reactions-to-wordpress/feed/ 0
آموزش تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%aa-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-woocommerce-farsi/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%aa-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-woocommerce-farsi/#comments Fri, 29 Jul 2016 07:28:13 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6088 آقای وردپرس - Mr WordPress

در این مقاله از سری آموزش های ووکامرس تصمیم داریم تا به برسی تب مربوط به “تنظیمات حساب” که یکی از تب های مربوط به تنظیمات است بپردازیم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این تب شامل زیربخش های ” برگه های حساب کاربری، نقطه پایانی حساب کاربری من ” است که در ادامه …

نوشته آموزش تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

در این مقاله از سری آموزش های ووکامرس تصمیم داریم تا به برسی تب مربوط به “تنظیمات حساب” که یکی از تب های مربوط به تنظیمات است بپردازیم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این تب شامل زیربخش های ” برگه های حساب کاربری، نقطه پایانی حساب کاربری من ” است که در ادامه به معفی و برسی هرکدام از گزینه های آنها خواهیم پرداخت.

آموزش تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi

تنظیمات حساب کاربری در ووکامرس

قبل از هر اقدامی جهت رفتن به پنجره ای که در تصویر زیر میبینید از پنل مدیریت سایت وردپرسی خود باید بسیر ” ووکامرس > پیکرندی > حساب های کاربری ” بروید.

آموزش تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi
آموزش تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi

اولین گزینه که در این پنجره مشاهده میکنید ” برگه حساب من ” است که شامل یک منوی کشویی با لیستی از نام صفحاتیست که میتوانید یک مورد از آنها را انتخاب کنید، در واقع زمانیکه کاربران روی گزینه “حساب من” واقع شده در سایت کلیک کنند به این صفحه منتقل خواهند شد. لازم به ذکر است در این صفحه تمامی جزئیات سفارشاتی که تاکنون به ثبت رسانده اند را مشاهده خواهند کرد(همراه با تاریخ و ساعت و …)

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید پس از اینکه پلاگین ووکامرس را نصب کنید چند صفحه بصورت اتومات در این منوی کشویی جهت انتخاب شما قرار دارد .

برگه های حساب کاربری تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi

برگه های حساب کاربری تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi
برگه های حساب کاربری تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi

و اما گزینه بعدی در این بخش مربوط به فعالسازی عضویت است که اگر چک باکس گزینه ” اجازه ثبت نام در برگه پرداخت ” را بزنید امکان ثبت نام کاربران در حین ورود به سبد خرید فراهم میشود و در صورتیکه چک باکس گزینه ” اجازه نام نویسی در برگه حساب کاربری ” فعال باشد امکان عضویت کاربران بصورت مستقیم فعال میشود.(به تصویر زیر مشاهده کنید)

3

ورود: اگر چک باکس این گزینه فعال باشد در صورتیکه مشتری حین خرید محصول وارد اکانت کاربری خود نشده باشد با پیغامی مشابه ” لطفا وارد حساب کاربری خود شوید” مواجه خواهد شد.

ساخت حساب کاربری: اگر چک باکس “ساخت اتومات نام کاربری” را فعال کنید ، سیستم برای مشتری در حسن عضویت بصورت اتوماتیک یک نام کاربری انتخاب میکند. این نام کاربری با آدرس ایمیل کاربر مطابقت خواهد داشت.

در صورتیکه چک باکس مربوط به گزینه “ساخت اتومات گذرواژه” را در حالت فعال قرار داده باشید، کاربران در حین ساخت اکانت کاربری نیازی نخواهند داشت تا پسوردی برای اکانت خود برگزینند، بلکه سیستم ووکامرس برای آنها پسوردی مطمئن را انتخاب میکند.

نقطه پایانی حساب کاربری من تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi

شما میتوانید از طریق این زیر بخش پیوند یکتا(لینک اختصاصی) مطابق لا آنچه که خودتان مد نظر دارید برای گزینه های مختلف سایت بعنوان مثال برای گزینه ” ویرایش حساب” بسازید. این لینک ها منحصر به فرد خواهند شد یعنی تنها مخصوص به یک عمل خاس خواهند بود و کاملا حرفه ای خواهد بود . لطفا به ادامه ی این مطلب توجه فرمایید .

اگر به تصویر زیر مشاهده بفرمایید شما یک گزینه بنام سفارش ها دارید که در داخل باکس مربوط به آن گزینه ی orders درج شده است،این به آن معناست که آدرس یا همان لینک مربوط به سفارش های هر کاربر در سایتتان بصورت domain.com/orders نمایش داده خواهد شد و مابقی گزینه ها هم که در تصویر زیر مشاهده میکنید به همین صورت است. (البته همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید با نصب پلاگین ووکامرس سیستم بصورت اتوماتیک پیوندیکتایی را برای هر کدام از این بخش ها در نظر میگیرد و البته میتوانید مطابق با میل خود اقدام به تغییر هرکدام از این پیوند ها یا همان دنباله ی لینک ها کنید!)

4

سفارش ها: در این کادر میتوانید لینک نمایش محصولات به مشتریان را بصورت اختصاصی برای سایت و فروشگاه خود انتخاب کنید تا زمانیکه مشتری روی آن لینک کلیک کند تمامی محصولاتی که تاکنون سفارش داده است برایش به نمایش در آید.

نمایش سفارش: برای نمایش سفارشاتی که تاکنون مشتری ثبت کرده است پیوند یکتا وارد نمایید.

دانلودها: در این کادر پیوندی اختصاصی برای نمایش تمامی دانلودهایی که تاکنون مشتریان انجام داده اند میتوانید ایجاد کنید.

ویرایش حساب کاربری: میتوانید از این قسمت پیوند یکتای اختصاصی جهت ویرایش اکانت برای کاربران وارد کنید، کاربران از طریق این لینک قادر خواهند بود تا اقدام به تغییر نام ، کشور و یا … نیز کنند.

آدرس: وارد کردن پیوند یکتا برای نمایش آدرس کاربران.

روش های پرداخت: وارد کردن پیوند یکتا جهت نمایش روش های پرداختی کاربران.

فراموشی گذرواژه: انتخاب یک پیوند یکتا برای فراموشی رمز عبور ورود به اکانت کاربری.

خروج از سیستم:وارد کردن پیوند یکتا یا همان دنباله ی دامین برای دکمه ی خارج شدن از حساب کاربری.

بسیار خب

این تب تنظیماتی از ووکامرس هم به اتمام رسید. در صورتیکه سوالی در ارتباط با این مقاله داشتید میتوانید از بخش نظرات با ما درمیان بگذارید، ما در مقاله ی بعدی سعی میکنیم تا به برسی تب ها و گزینه های بعدی بپردازیم.

موفق باشید.

 

نوشته آموزش تنظیمات اکانت ووکامرس فارسی WooCommerce Farsi منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%aa-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-woocommerce-farsi/feed/ 1
آموزش تنظیمات حمل و نقل در افزونه ووکامرس WooCommerce Farsi http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%88-%d9%86%d9%82%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%88-%d9%86%d9%82%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/#respond Fri, 29 Jul 2016 07:18:38 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6022 آقای وردپرس - Mr WordPress

در مقاله قبلی از طری مقالات آموزشی پلاگین ووکامرس به تنظیمات بخش محصولات پرداختیم، اما امروز طی این مقاله تصمیم داریم تا گزینه های بیشتری از تنظیمات ووکامرس را خدمتتان معرفی کنیم. اجازه بدید تا به تب بعدی پیکربندی تنظیمات ووکامرس که همان تب ” حمل و نقل ” است بپردازیم. آموزش تنظیمات حمل و …

نوشته آموزش تنظیمات حمل و نقل در افزونه ووکامرس WooCommerce Farsi منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

در مقاله قبلی از طری مقالات آموزشی پلاگین ووکامرس به تنظیمات بخش محصولات پرداختیم، اما امروز طی این مقاله تصمیم داریم تا گزینه های بیشتری از تنظیمات ووکامرس را خدمتتان معرفی کنیم. اجازه بدید تا به تب بعدی پیکربندی تنظیمات ووکامرس که همان تب ” حمل و نقل ” است بپردازیم.

آموزش تنظیمات حمل و نقل در افزونه ووکامرس فارسی

تنظیمات حمل و نقل افزونه ووکامرس

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این تب شامل زبانه های ” کلاس های باربری، امکانات حمل و نقل، Shipping Zones ” است که بطور کامل به هرکدام از آنها خواهیم پرداخت.

تنظیمات حمل و نقل افزونه ووکامرس
تنظیمات حمل و نقل افزونه ووکامرس

آموزش تنظیمات حمل و نقل در افزونه ووکامرس Shipping zones

زبانه Shipping Zones که در تصویر بالا هم مشاهده میکنید مربوط به روش های حمل نقل و نرخ آنها در مناطق جغرافیایی مختلف می باشد، شما با کلیک روی گزینه add Shipping Zones به سادگی میتوانید یک روش جدید برای حمل و نقل کالا ها و رساندن آنها به دست مشتریان خود ایجاد کنید که در تصویر زیر مشاهده میکنید، این زبانه شامل یک باکس با ستون های ” منطقه، نام منطقه، روش های حمل و نقل ” می باشد که میتوانید به راحتی نوعی حمل و نقل با روش رداختی خاص را به برخی از مناطق خاص اختصاص بدید.

روش های حمل نقل و نرخ آنها در مناطق جغرافیایی مختلف
روش های حمل نقل و نرخ آنها در مناطق جغرافیایی مختلف

تنظیمات حمل و نقل در افزونه ووکامرس : امکانات حمل و نقل کالا

همانطور که در تصویر بالا میبینید ما برای سه شهر “تهران، بوشهر و استان گلستان” یک روش پرداخت خاص ایجاد کردیم که خریدارانی که از این شهرها سفارشاتی را در سایت ثبت میکنند درواقع کالا برای آنها به رایگان ارسال شود!.

اما زبانه بعدی مربوط به “امکانات حمل و نقل کالا” است که در این زبانه دو زیربخش “محاسبات و مقصد ارسال” داریم، مطابق با همان چیزی که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

3

اما قسمت محاسبات یا همان Calculations ، دو گزینه بنام های فعالسازی محاسبه هزینه ارسال و عدم نمایش هزینه ارسال کالا به خریدار تا زمانیکه آدرس وارد نکرده است دارد که با فعال کردن چک باکس مربوط به هر گزینه میتوانید آن را فعال کنید تا روی محصولات و در واقع سایت اعمال شود . با فعال کردن گزینه اول هزینه ارسال کالا ها برای مشتریان روی فاکتور های خرید حساب میشود ، گزینه دوم مربوط به این هست که هزینه ارسال کالا زمانی به شمتری نمایش داده شود که او آدرس محل دریافت کالا را وارد کرده باشد!

اما مقصد ارسال شامل گزینه های زیر است:

Default to customer shipping address : ارسال کالا به آدرس پیش فرض مشتری .

Default to customer billing address : ارسال کالا به آدرسی که در صورتحساب مشتری وجود دارد، میتوانید چک باکس این گزینه را فعال کنید تا اینگزینه بصو.رت پیش فرض روی سایتتان تنظیم شود.

Force shipping to the customer billing address : یعنی حمل کالا به آدرسی که در فاکتور مشتری وارد میشود، یا درواقع همان آدرسی که مشتری حین خرید کالا وارد میکند.

بسیار خب ، در مقاله بعدی به گزینه های بیشتر نیز خواهیم پرداخت . تا آموزش بعدی اگر مشکلی در هرکدام از قسمت های این مقاله داشتید میتوانید از قسمت نظرات این مطلب با ما درمیان بگذارید.

موفق باشید.

نوشته آموزش تنظیمات حمل و نقل در افزونه ووکامرس WooCommerce Farsi منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%88-%d9%86%d9%82%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/feed/ 0
آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1/#comments Wed, 27 Jul 2016 08:48:51 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6048 آقای وردپرس - Mr WordPress

بطور معمول چندین دروازه پرداخت بصورت اتومات روی ووکامرس نصب شده است که برای پرداخت وجه توسط مشتریان میتوانید از آنها استفاده کنید. البته هرکدام از این دروازه های پرداخت شامل تنظیماتی نیز هستند که مدیر فروشگاه(سایت) میتواند اقدام به تنظیمات آنها کنید، ما در این مقاله از سایت آقای وردپرس تصمیم گرفته ایم تا …

نوشته آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

بطور معمول چندین دروازه پرداخت بصورت اتومات روی ووکامرس نصب شده است که برای پرداخت وجه توسط مشتریان میتوانید از آنها استفاده کنید. البته هرکدام از این دروازه های پرداخت شامل تنظیماتی نیز هستند که مدیر فروشگاه(سایت) میتواند اقدام به تنظیمات آنها کنید، ما در این مقاله از سایت آقای وردپرس تصمیم گرفته ایم تا به پیکربندی تنظیمات دروازه پرداخت پی پال و درگاه پرداخت زرین پال بپردازیم.

آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi

تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی پی پال

پی پال یکی از امن ترین حالات برای پرداخت وجه توسط مشتریان می باشد، این درگاه پرداختی بصورت بین المللی در حال فعالیت است که دراین مطلب ابتدا به برسی نحوه ی ادغام آن با ووکامرس خواهیم پرداخت و سپس به بررسی تنظیمات آن خواهیم می پردازیم. (تصویر زیر مربوط به تنظیمات پی پال در ووکامرس است)

آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi
آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi

حساب امنیتی پی پال: قبل از هر چیز باید با ورود به سایت رسمی شرکت پی پال اقدام به ایجاد یک اکانت(حساب) کاربری کنید. اما در نسخه ی آزمایشی نیاز به انجام اینکار نیست، در نسخه ی آزمایشی میتوانید این درگاه را مورد تست و برسی قرار دهید و با نحوه ی پرداخت توسط آن به خوبی آشنایی پیدا کنید.

لازم به ذکر است جهت ایجاد یک اکانت کاربری در سایت پی پال باید به وبسایت این شرکت به نشانی اینترنتی paypal.com مراجعه کنید و به قسمت singup (این دکمه گوشه ی بالا سمت راست سایت است) مراجعه کنید که مربوط به وارد کردن مشخصات و ایجاد حساب کاربری می باشد. نحوه ی ایجاد حساب بسیار آسان می باشد و کار چندانی ندار به مانند ایجاد یک اکانت در جیمیل یا یاهو میباشد!

بسیار خب، بهتر است شروع به آموزش امروز کنیم!

در پنجره مربوط به تنظیمات پی پال سه زیر بخش بنام های ” پی پال، گزینه های پیشرفته، مدارکAPI ” داریم که هر کدام از آنها شامل چندین گزینه هستند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

آموزش تنظیمات درگاه پرداخت پی پال در افزونه ووکامرس

فعال/غیرفعال: این مورد اولین گزینه ای است که شما در بخش تنظیمات پی پال مشاهده میکنید، شما میتوانید چک باکس مربوط به این گزینه را فعال کنید تا این درگاه برای شما روی سایت بصورت فعال قرار داده شود و مشتریان اجازه ی پرداخت وجه از طریق آن را داشته باشند.(این مورد را در تصویر زیر به خوبی مشاهده میکنید)

2

عنوان: در باکس مربوط به عنوان که در تصویر بالا هم مشاهده میکنید، میتوانید نام درگاه را وارد کنید که در حالت پیش فرض “پی پال” وارد شده است، لازم به ذکر است که این نام به مشتریان در حین پرداخت وجه سفارشتان نیز نمایش داده خواهد شد. این نام را میتوانید به اختیار خود تغییر دهید.

توضیحات: در متاباکس این قسمت میتوانید مختری از جزئیات پرداخت توسط این درگاه را وارد کنید که این جزئیات در حین پرداخت وجه محصولات به مشتریان شما نمایش داده خواهد شد(این قسمت برای قرار دادن راهنمایی در رابطه با نحوه پرداخت بسیار موثر می باشد) . البته در این متاباکس بصورت پیش فرض توضیحات “پرداخت از راه پی‌پال، اگر حساب کاربری پی‌پال ندارید، می توانید با کارت اعتباری پرداخت کنید.” قرار داده شده است.

ایمیل پی پال: زمانیکه اقدام به ایجاد یک حساب پی پال میکنید(از طریق سایت شرکت پی پال) در حین افتتاح حساب یا همان ایجاد حساب کاربری یک ایمیل وارد میکنید که ان ایمیل مربوط به شناسه حساب کاربری شما و شناسه پی پال شما خواهد شد و میتوانید در معاملات بین پیپالی هم از آن استفاده کنید، لازم به ذکر است که آن ایمیل را باید در این متاباکس وارد نمایید. در واقع این ایمیل به نوعی آی دی شما نیز محسوب خواهد شد که در حین پرداخت وجه به این ایمیل نیاز خواهید داشت.

سندباکس پی پال: اگر چک باکس مربوط به این گزینه را در حالت فعال قرار دهید، میتوانید گزینه درگاه پرداخت پی پال را بصورت تستی روی سایت فعال کنید. در این صورت مشتریان میتوانند نحوه پرداخت به سایتتان را از طریق پی پال تجربه کنند بدون آنکه هیچ پولی از حساب بانکی آنها جابجا شود و هیچ محصولی از فروشگاه شما فروخته شود. در واقع این مورد برای آموزش به مشتریان استفاده میشودو فعال کردن این مورد کاملا اختیاری می باشد.

گزارش عیب یابی:

گزینه های پیشرفته تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این زیر بخش شامل برخی تنظیمات اضافی است که میتوانید با استفاده از آنها سایت خود را مجهز تر و هوشمند تر سازید!

گزینه های پیشرفته تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی
گزینه های پیشرفته تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی

ایمیل دریافت کننده: در این قسمت میتوانید یک ID ایمیل وارد نمایید، البته اگر مایلید تا بعنوان مدیر فروشگاه از تراکنش های موفق در پی پال خود مطلع شوید.

رمز هویت پی پال: در صورتیکه نیاز داشته باشید تا جزئیاتی خاص را به یک مشتری خاص ارائه دهید در اینصورت پی پال به شما یک رمز مطمئن بعنوان انتقال بین پی پال ارائه می دهد (در واقع یعنی برای انتقال از یک حساب پی پال به یک حساب پی پال دیگر از این کد استفاده میشود) میتوانید آن رمز را در این باکس وارد نمایید. البته توجه داشته باشید که گزینه های مربوط به زیر پنجره ی “گزینه های پیشرفته” کاملا اختیاری می باشد و در صورت عدم تکمیل آنها نیز هیچگونه مشکلی برای دروازه پرداخت سایتتان به وجود نخواهد آمد.

لازم به ذکر است برای بدست آوردن رمز شناسه خود در پی پال باید به ترتیب زیر اقدام کنید:

 • وارد حساب پی پال خود شود
 • روی دکمه PROFILE یا همان مشخصات کلیک کنید
 • روی گزینه تنظیمات وبسایت کلیک کنید
 • گزینه مربوط به Payment Data Transfer option را فعال کنید
 • بعد از آن پی پال کد رمز را به شما نمایش خواهد داد که حالا میتوانید این رمز را در تنظیمات ووکامرس نیز وارد کنید.

پیش فاکتور: در حین انجام یک معامله یا بعبارتی فروش محصول توسط پلاگین فروشگاه ساز ووکامرس برای هر معامله یا پرداخت سریعا یک فاکتور ایجاد میشود که از این فاکتور ها جهت رسیدگی و پیگیری محصولات فروخته شده استفاده خواهد شد، لازم به ذکر است که ووکامرس به شما اجازه میدهد تا یک پیشوند برای فاکتور های پرداختی فروشگاه خود که قرار است ایجاد شوند، انتخاب و وارد کنید.که در زمان نصب پلاگین فرمت WC- بصورت پیش فرض در تنظیمات قرار میگیرد.

جزئیات ارسال: با فعال کردن چک باکس مربوط به این گزینه جزئیات حمل و نقل کالا نیز در فاکتور ایجادی پی پال برای نمایش به نمایش درخواهد آمد.

بازنویسی آدرس: پیشنهاد میشود چک باکس این گزینه را فعال کنید تا کاربران اجازه تغییر و یا همان بازنویسی آدرس را پس از پرداخت وجه نداشته باشند.

عملیات پرداخت: این گزینه شامل یک منوی کشویی یا همان بازشونده است که در آن دو گزینه”گرفتن، اجازه دادن” وجود دارد و میتوانید از اینجا انتخاب کنید که مراحل انتقال به درگاه پرداخت پی پال و پرداخت نهایی مشتریان به چه صورت باشد! در واقع حالت گرفتن مربوط به این است که مشتری قبل از پرداخت وجه باید قوانین سایت را بپذیرد تا اجازه پرداخت وجه داشته باشد و گزینه “اجازه دادن” یعنی نیازی به تعیین قوانین پرداخت توسط مشتری نیست و مشتری پس از انتخاب کالای مورد نظرش مستقیما به درگاه پرداخت پی پال منتقل خواهد شد.

طراحی برگه: اینکه صفحه ای جذاب برای پرداخت سایت خود داشته باشید شاید بسیار مهم باشد، این مورد میتواند مشتریان شما را برایتان حفظ کند، شما از طریق این امکان پی پال میتوانید جذابیت صفحه پرداخت پی پال خود را بیشتر کنید(البته این گزینه کاملا اختیاری می باشد). لازم به ذکر است شما این اجازه را دارید تا در این باکس نام برگه ی پرداختی را که دوست دارید از پی پال بیابید و آن را در این قسمت وارد کنید تا صفحه ی پرداخت بر اساس آنچه که مد نظرتان است به مشتریان شما نمایش داده شود.

بسیار خب، آخرین زیر بخش مربوط به تنظیمات حساب پی پال میشود که شامل سه باکس بنام های ” نام کاربریAPI، گذرواژهAPI، امضایAPI ” برای وارد کردن اطلاعات حساب حاربری پیپالتان میشود .(مطابق با آنچه که در تصویر زیر مشاهده میکنید.)

4

لازم به ذکر است همانطور که میدانید باید در قسمت نام کاربری، نام کاربری مربوط به حساب پی پال خود در سایت شرکت پی پال و در قسمت رمز باید پسورد حساب کاربری خود را نیز وارد نمایید. همچنین میتوانید امضایی برای صفحه پرداخت در نظر بگیرید که میتوانید متن امضا را از قسمت ” امضای ” وارد نمایید. (البته باید گفت که کلیه این باکس ها اختیاری می باشند)

و اما آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi با زرین پال :

با استفاده از این افزونه قادر هستید قابلیت پرداخت وجه را در سیستم ووکامرس با استفاده از درگاه زرین پال به فروشگاه خود بیافزایید.

این افزونه دارای تنظیمات قابلیت فعال/غیر فعال سازی، قابلیت نمایش توضیحات دلخواه فروشنده در هنگام پرداخت وجه، قابلیت تنظیم صفحه برگشت پس از پرداخت، نمایش خطاهای احتمالی و قابلیت افزودن مرچنت کد درگاه زرین پال اشاره کرد.

آموزش نصب :

 

 1. پوشه zarinpal-woocommerce را در مسیر /wp-content/plugins/ آپلود کنید
 2. افزونه را از طریق منوی ‘افزونه ها’ در وردپرس فعال کنید
 3. تنظیمات افزونه را می توانید از طریق قسمت تنظیمات ووکامرس / تسویه حساب انجام دهید

افزونه درگاه پرداخت ووکامرس فارسی برای دانلود قرار گرفت و شما میتوانید از کادر زیر دانلود کنید .

 

فیلم آموزشی :

 

 

بسیار خب، اگر در رابطه با این مقاله سوالی داشتید میتوانید از قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید، در مقاله ی بعدی سعی میکنیم به گزینه های بعدی نیز بپردازیم.

موفق باشید.

نوشته آموزش تنظیمات درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس فارسی Woocommerce farsi منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1/feed/ 1
آموزش تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%b3%d9%88%db%8c%d9%87-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%b3%d9%88%db%8c%d9%87-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/#comments Wed, 27 Jul 2016 08:33:07 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6033 آقای وردپرس - Mr WordPress

طی مقالات قبلی به برسی برخی از گزینه های تنظیمات در ووکامرس و پیکربندی آنها پرداختیم. اما امروز طی این مقاله تصمیم داریم به تب مریوط به “تسویه حساب” بپردازیم. لازم به ذکر است که این تب شامل زبانه های ” گزینه های تسویه حساب، خرید ABCS، چک کردن پرداخت، پرداخت حین دریافت، پی پال” …

نوشته آموزش تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

طی مقالات قبلی به برسی برخی از گزینه های تنظیمات در ووکامرس و پیکربندی آنها پرداختیم. اما امروز طی این مقاله تصمیم داریم به تب مریوط به “تسویه حساب” بپردازیم. لازم به ذکر است که این تب شامل زبانه های ” گزینه های تسویه حساب، خرید ABCS، چک کردن پرداخت، پرداخت حین دریافت، پی پال” است.

آموزش تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول

تنظیمات تسویه حساب در ووکامرس

بسیار خب، برای شروع میخواهیم به زبانه “گزینه های تسویه حساب” از این تب بپردازیم، برای اینکه به این زبانه دسترسی پیداکنید لازم است تا به پنل ادمین وردپرس خود وارد شوید و از منو به مسیر “ووکامرس > پیکربندی > تنظیمات حساب > گزینه های تسویه حساب” بروید که در این مسیر پنجره ای به مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده میکنید برای شما نمایش داده خواهد شد.

آموزش تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول
آموزش تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول

تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس فارسی WooCommerce

همانطور که می دانید این بخش از تنظیمات، یکی از مهمترین بخش های هر وبسایتی به ویژه هر فروشگاه اینترنتی می باشد که ما در ادامه به برسی و نحوه ی پیکربندی این موارد خواهیم پرداخت. در این تب دو زیر بخش ” تسویه حساب، برگه های تسویه حساب ” داریم دقیقا به مانند آنچه که در تصویر زیر مشاهده میکنید در زیربخش تسویه حساب دو گزینه “کوپن ها و روند پرداخت” داریم که به معرفی آنها میپردازیم.

تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس فارسی WooCommerce
تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس فارسی WooCommerce

کوپن ها

شما میتوانید چک باکس مربوط به گزینه “فعال کردن کوپن ها” را در حالت فعال قرار دهید که کاربران اگر کد کوپنی در اختیار داشته باشند بتوانند آن کد تخفیف و یا … را روی سبد پرداخت خرید خود اعمال کنند.

اما گزینه بعدی که “محاسبه پیاپی کوپن تخفیف” می باشد، مربوط به هنگامی هست که میخواهید به کاربر اجازه دهید تا از چند کوپن تخفیف بتواند استفاده کنید. درواقع با فهالسازی چک باکس مربوط به این گزینه کاربر اجازه دارد تا روی سبد خرید خود چند کد تخفیف را اعمال کند.

البته لازم به ذکر است که از قبل باید شما کد های تخفیف را در اختیار کاربران قرار داده باشد و در سیستم سایت آنها را معتبر شناخته باشید.

روندپرداخت یا همان Checkout Process در افزونه ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده میکنید، اگر چک باکس مربوط به گزینه “فعالسازی خرید بدون عضوید” را در حالت فعال قرار دهید آنها مشتریان شما اجازه خواهند داشت تا بدون عضویت و یا بدون ورود شدن به اکانت کاربری خود هم خرید را انجام و روند پرداخت را به اتمام برسانند. لازم به ذکر است در اینصورت مشتری قبل از پرداخت آدرس و مشخصات خود را باید وارد کنید اما در صورتیکه مشتری عضو باشد دیگر نیازی نخواهد بود تا برای هر خرید مشخصات و آدرس خود را وارد کند بلکه این موارد در سیستم ثبت است.

اما گزینه “مجبور به پرداخت امن کن” زمانی برای شما کاربرد خواهد داشت که روی دامین فروشگاه شما مجوز SSL فعال شده باشد، درواقع اگر مجوز SSL روی دامین فروشگاه نداشته باشید فعال کردن چک باکس این گزینه بی تاثیر در روند پرداخت خواهد بود و پرداخت بصورت معمولی و غیر امن صورت خواهد پذیرفت.

بسیاری از شرکت های میزبانی سایت ارائه گواهی SSL را در راستای کار خود دارند و میتوانید از شرکت میزبان سایت خود نیز اقدام به تهیه این گواهینامه کنید و یا از شرکت های دیگر نیز میتوانید این گواهینامه را تهیه کنید.

برگه های پرداخت در تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس فارسی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این زیربخش نیز شامل چند گزینه بنام های “برگه سبد خرید، برگه تسویه حساب، شرایط و ضوابط” است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

برگه های پرداخت در تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس فارسی
برگه های پرداخت در تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس فارسی

برگه سبد خرید یا همان صفحه سبد خرید: هر زمان مالک فروشگاه اقدام به نصب ووکامرس کنید این صفحاتی بصورت اتومات به سایت اضافه خواهند شد که بطور معمول یک برگه بنام سبد خرید برای نمایش محصولات را باید از منوی کشویی که در تصویر زیر مشاهده میکنید برگزینید تا آیتم هایی که مشتری اقدام به خرید میکند در این صفحه برای مشتریان قابل نمایش باشد.

4

برگه تسویه حساب یا همان صفحه پرداخت، شما از طریق منوی کشویی مربوط به این گزینه که در تصاویر بالا هم مشاهده میکنید باید برگه ای را که از قبل روی سایت ایجاد کرده اید برگزینید که در حین تسویه حساب این صفحه و یا بعبارتی قالب به مشتری نمایش داده شود.

لازم به ذکر است این برگه هم بصورت خودکار حین نصب ووکامرس به مانند همان برگه سبد خرید به سایت اضافه میشود و شما عنوان آن را تنها کافیست از منوی کشویی برگزینید!

برگه شرایط و ضوایط: این گزینه هم به مانند دو گزینه بالا می باشد که باید از منوی کشویی مربوط به این گزینه عنوان مربوط به صفحه شرایط و قوانین را برگزینید تا روی سایت به مشتریان در حین خرید نمایش داده شود.

لازم به ذکر است شما میتوانید از قسمت برگه ها در سایت وردپرسی خود نیز بگه ای اضافه و یا حذف کنید و از این گزینه آن را به این گزینه ها اختصاص بدهید. شما میتوانید از طریق برگه ها هر قانونی را که مد نظر دارید برای فروشگاه خود در نظر بگیرید در این برگه اضافه و یا حذف کنید تا مشتری با اطلاعات کامل اقدام به خرید محصولات فروشگاه شما کنند.

نتیجه ی این مقاله:

در این مقاله از ووکامرس به برسی تنظیمات گزینه های کوپن و لایه ی امن SSL و برگه های پرداخت، به بحث پرداختیم. در مقاله بعدی به برسی درگاه پرداخت و چگونگی انتخاب یک درگاه پرداخت بعنوان درگاه پیشفرض خواهیم پرداخت. چنانچه سوالی در رابطه با این مقاله داشتید میتوانید از طریق قسمت نظرات سایت با ما در ارتباط بگذارید.

موفق باشید.

 

نوشته آموزش تنظیمات تسویه حساب در افزونه ووکامرس وردپرس قسمت اول منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%b3%d9%88%db%8c%d9%87-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3/feed/ 2
آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/product-image-sizes-settings/ http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/product-image-sizes-settings/#comments Mon, 25 Jul 2016 15:29:34 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=6024 آقای وردپرس - Mr WordPress

در مقاله قبلی که روی سایت منتشر کردیم بصورت کلی تنظیم سایز تصاویر را برای شما معرفی کردیم اما در ان مقاله تصمیم داریم تا بصورت کامل تر به این موضوع بپردازیم. خب اگر اجازه بدید بریم سراغ اصل مطلب. آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس همانطور …

نوشته آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

در مقاله قبلی که روی سایت منتشر کردیم بصورت کلی تنظیم سایز تصاویر را برای شما معرفی کردیم اما در ان مقاله تصمیم داریم تا بصورت کامل تر به این موضوع بپردازیم. خب اگر اجازه بدید بریم سراغ اصل مطلب.

آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی

تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس

آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی
آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در این قسمت گزینه هایی وجود دارند که به شما اجازه پیکربندی های مختلفی را برای تنظیمات تصاویر محصولات سایتتان خواهد داد. هر سایزی را که برای تصاویر تعیین کنید، دقیقا پس از آپلود عکس ها روی آنها اعمال میشود و تصاویر با همان سایزی که در اینجا انتخاب میکنید در سایت به نمایش در خواهند آمد. شما اجازه دارید تا ابعاد تصاویر محصولات را به 3 روش زیر تغییر/تعیین کنید!

3 روش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی

 • تصاویر فهرست : از طریق این قسمت میتوانید سایز مربوط به تصاویر کاتالوگ محصولات را تعیین کنید. این سایز در حالت پیشفرض 300 پیکسل در 300 پیکسل است.
 • تصویر محصول تک : از طریق این گزینه میتوانید برای تصویر اصلی محصول سایزی را برگزینید! که این سایز در حالت پیشفرض 600 پیکسل در 600 پیکسل می باشد.
 • تصویر بند انگشتی محصولات : از طریق این قسمت میتوانید برای تصاویر کوچک “بند انگشتی” محصولات سایزی را به دلخواه تعیین کنید! این سایز در حالت پیشفرض 180 پیکسل در 180 پیکسل در نظر گرفته شده است.

توجه : تمامی ابعاد این تصاویر در فرمت پیکسل می باشد.

 

 

نوشته آموزش تنظیمات تصاویر محصولات در افزونه ووکامرس فارسی منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/farsi-woocommerce/product-image-sizes-settings/feed/ 3