سئو وردپرس – قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش http://mrwordpress.ir با آقای وردپرس Wed, 05 Jul 2017 13:04:29 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 سئو سایت با استفاده از URL بهینه http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/seo-friendly-url-structure-for-wordpress/ http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/seo-friendly-url-structure-for-wordpress/#comments Mon, 06 Jul 2015 11:06:34 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=4631 آقای وردپرس - Mr WordPress

به صورت پیش فرض،URL های موجود در وردپرس که به صورت اتومات به هر نوشته اختصاص داده میشه سازگاری چندانی با موتورهای جست وجو ندارن.به علاوه بری کاربران هم خیلی جالب نیست که با URL های طولانی و نامفهوم برای افراد عادی کار کنن و طبق اون آدرس بدن.در این آموزش قصد دارم به صورت …

نوشته سئو سایت با استفاده از URL بهینه منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

به صورت پیش فرض،URL های موجود در وردپرس که به صورت اتومات به هر نوشته اختصاص داده میشه سازگاری چندانی با موتورهای جست وجو ندارن.به علاوه بری کاربران هم خیلی جالب نیست که با URL های طولانی و نامفهوم برای افراد عادی کار کنن و طبق اون آدرس بدن.در این آموزش قصد دارم به صورت کامل URL بهینه و مناسب برای هر سایت و بهترین و مناسب ترین URL هارو معرفی کنم.پس این مقاله رو از دست ندید.

سئو سایت : بهینه سازی URL برای سایت وردپرسی

چرا از URL های بهینه برای سایت استفاده کنیم؟

وقتی از یک آدرس بهینه و مناسب برای سایت استفاده شه،رنکیگ سایت شما و به تبع اون بازدید های سایت در گوگل و هر نوع موتور جست وجو گر دیگه ای افزایش پیدا می کنه.همون طور که میدونید گوگل بیشترین جامعه رو از بین کاربرانی داره که بدون هدف در گوگل سرچ می کنن و سایت مشخصی رو در نظر ندارن.پس باید سعی کنیم بیشترین شانس رو در بین نتایج گوگل کسب کنیم.به عنوان تجربه ی شخصی خودم در مبحث سئو و بهینه سازی،بارها و بارها به توجه و اهمیتی که گوگل بر روی URL هر مطلب در هر سایتی قائبل میشه پی بردم و لذا ساخت بهترین URL رو به شما توصیه می کنم.

انواع URL ها در وردپرس:

خب همون طور که همه می دونید وردپرس به صورت پیش فرض برای هر مطلب URL نامفهومی رو مشابه زیر ایجاد می کنه:

[php]</pre>
http://mrwordpress.ir/?p=25
<pre>[/php]

خب url بالا هیچ اطلاعاتی به خودی خود به کاربر نمیده.در واقع هدف اصلی ما از ایجاد یک url بهینه اینه که کاربر قبل از خوندن یک مطلب متوجه باشه که چه چیزی رو می خونه و با دیدن آدرس مربوط در آدرس بار متوجه محتوای مطلب ما بشه.

نحوه ی ایجاد url بهینه در وردپرس:

1-ابتدا برگه ی مربوط به پیوند های یکتا رو در وردپرس باز کنید.برای این کار اول تنظیمات و سپس رو پیوند های یکتا کلیک کنید تا توصیری مشابه زیر رو ببینید:

1

در تصویر بالا می بینید که ساختار های مختلفی برای درج url پیشنهاد شده.بهترین راه استفاده از ساهتار دلخواهه.چرا که ما قصد داریم url سایت رو بهینه کنیم.

2-ایجاد ساختار دلخواه برای URL

برای ساخت URL دلخواهتون ابتدا به ساکن باید مشخص کنید که چه چیز هایی رو مایل هستید که در آدرس مطلب نمایش داده شه.بهترین و رایج ترین ساختار به شکل زیره:

[php]</pre>
/%category%/%postname%/
<pre>[/php]

در صورتی که یک سایت کاملا ایستا یا ستاتیک باشه،URL مربوط می تونه به شکل زیر تغییر پیدا کنه:

[php]</pre>
/%category%/%postname%.html
<pre>[/php]

طی انجام مراحل بالا،ساختاری که برای سایت شما ایجاد میشه به ترتیب به صورت دسته بندی و سپس نام اون پسته که با ممیز یا اسلش از هم جدا میشن.

به عنوان مثال به آدرس زیر توجه کنید:

[php]</pre>
http://www.mrwordpress.com/seo/SEO Friendly URL Structure for WordPress/
<pre>[/php]

با وجود این که این ساختار بهترین ساختار و رایج ترین ساختار برای عنوان مطالب سایته،باز هم نمونه های زیادی از url ها در سایت ها دیده میشن.پس میبینیم که url هیچ گته ساختار محدودی نداره و متنوع هست.برای ایجاد این ساختار ها نیازه که با تگ های مربوط آشنا باشید.در ادامه نمونه ای از تگ های قابل استفاده برای url رو میبینید تا در صورت نیاز ساختار دلخواهتون رو ایجاد کنید:

%year%:سال انتشار پست،مثلا 2015

%monthnum%:ماه مربوط به انتشار پست در سال،مثلا 05 که نشانگر ماه پنجم ساله.

%day%:روز انتشار پست در یک ماه،مثلا روز بیستم ماه

%hour%:ساعت انتشار پست،مثلا ساعت 15 از یک روز

همچنین دقیقه و ثانیه هم برای اعلام URL ها وجود داره که کمتر مورد استفاده قرار میگیرن.

شاد باشید

منبع:آقای وردپرس

 

نوشته سئو سایت با استفاده از URL بهینه منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/seo-friendly-url-structure-for-wordpress/feed/ 2
آموزش بهینه سازی سئوی وردپرس از طریق Robots.txt http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/learning-via-robots-txt-optimization-wordpress/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/learning-via-robots-txt-optimization-wordpress/#respond Wed, 20 May 2015 10:56:28 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=4302 آقای وردپرس - Mr WordPress

آیا شما می خواهید وردپرس خودتون رو از طریق فایل Robots.txt بهینه کنید ؟ ولی باید مطمئن شوید که چرا و چگونه فایل Robots.txt می تواند برای نتایج و در کل در سئوی شما تاثیر بگذارد . ما در این مقاله به چگونگی تاثیر فایل Robots.txt در سئو و همینطور به چگونگی ساخت آن می …

نوشته آموزش بهینه سازی سئوی وردپرس از طریق Robots.txt منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

آیا شما می خواهید وردپرس خودتون رو از طریق فایل Robots.txt بهینه کنید ؟ ولی باید مطمئن شوید که چرا و چگونه فایل Robots.txt می تواند برای نتایج و در کل در سئوی شما تاثیر بگذارد . ما در این مقاله به چگونگی تاثیر فایل Robots.txt در سئو و همینطور به چگونگی ساخت آن می پردازیم .

فایل Robots.txt نقش بزرگی در سئوی سایت شما ایفا می کند و در کل نتیجه مثبتی در بهینه سازی سایت شما به جا می گذارد . فایل Robots.txt در واقع رابط بین وب سایت شما و ربات های جستجوگر می باشد که با دستوراتی که شما در این فایل اضافه می کنید ، ربات ها با توجه به آن دستورات به کار خود ادامه می دهند .

 

 

آیا واقعا نیاز به فایل Robots.txt هست ؟

 
با نبود فایل Robots.txt شما عملا نمی توانید از ایندکس و یا عدم ایندکس مطالب و یا دایرکتوری های خاص جلوگیری کنید . همینطور با معرفی سایت مپ در فایل Robots.txt ربات های جستجوگر از وجود سایت مپ شما به خوبی آگاه می شوند و در صورت عدم ثبت سایت مپ در بخش گوگل وب مستر ، معرفی سایت مپ در فایل Robots.txt می تواند کافی باشد .

ما به شما شدیدا توصیه می کنیم اگر فایل Robots.txt ایجاد نکرده اید حتما آن را ایجاد نمایید .

 

فایل Robots.txt در کجاست ؟ چگونه می توان Robots.txt ایجاد کرد ؟

این فایل دقیقا در مسیر اصلی سایت (روت) قرار گرفته است و در عدم وجود آن شما باید این فایل را در این مسیر ایجاد نمایید .

خوبی فایل Robots.txt این است که می توان آن را در کامپیوتر به راحتی با برنامه notepad ایجاد کرد و بعد از افزودن کد های مورد نظر آن را در روت سایت آپلود کرد .

 

 

چگونه از فایل Robots.txt استفاده کنیم؟

فرمت دستورات فایل Robots.txt بسیار آسان است . برای مثال در خط اول از دستور user agent استفاده می شود که در واقع این دستور مربوط به ربات های جستجوگر می باشد . برای مثال می توانید فقط از ربات های گوگل و بینگ استفاده کنید که کافیه به این صورت عمل کنید : User-Agent: Googlebot یا User-Agent: Bingbot . اما در صورتی که بخواهید تمامی ربات ها را فراخوانی کنید باید به این صورت عمل کنید : * :User-Agent

در خط های بعدی هم با دستورات Allow و Disallow مشخص می کنید که ربات ها به این بخش ها دسترسی داشته باشند و یا خیر .

نمونه فایل Robots.txt :

User-Agent: *
Allow: /wp-content/uploads/
Disallow: /wp-content/plugins/
Disallow: /readme.html

در این نمونه کد خط دوم به ربات ها اجازه می دهد تا تمامی تصاویر های استفاده شده در مطالب شما ایندکس شوند و در خط سوم و چهارم اجازه به ایندکس مسیر پلاگین و فایل readme.html به ربات ها داده نمی شود .

 

 

افزودن سایت مپ به فایل Robots.txt

اگر شما از پلاگین هایی برای ایجاد سایت مپ استفاده می کنید پس لازم است لینک سایت مپ خود را در فایل Robots.txt قرار دهید تا ربات ها از وجود سایت مپ شما با خبر شوند .

برای اینکه سایت مپ خود را به فایل Robots.txt اضافه کنید کافیه به صورت زیر عمل کنید :

Sitemap: http://www.example.com/sitemap.xml

در صورتی که سایت مپ شما بصورت جداگانه باشد یعنی برای مطالب ، صفحات و… سایت مپ بصورت جداگانه باشد آن ها را نیز به روش بالا می توانید اضافه کنید .

مثال :

Sitemap: http://www.example.com/post-sitemap.xml
Sitemap: http://www.example.com/page-sitemap.xml
Sitemap: http://www.example.com/deals-sitemap.xml
Sitemap: http://www.example.com/hosting-sitemap.xml

 

نوشته آموزش بهینه سازی سئوی وردپرس از طریق Robots.txt منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/learning-via-robots-txt-optimization-wordpress/feed/ 0
بهترین راهنمایی قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a6%d9%88/ http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a6%d9%88/#comments Fri, 24 Apr 2015 12:14:18 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=4217 آقای وردپرس - Mr WordPress

با آموزش سئو وردپرس در خدمت شما هستیم . آموزش قدم به قدم تنظیمات سئو  وردپرس | آموزش افزونه سئو وردپرس افزونه وردپرس سئو . اگر یادتان باشد  افزونه عالی به نام wordpress SEO by yoast ار معرفی کردیم ولی آموزش کاملی نبود و صرفا معرفی افزونه بود امروز میخواهیم با آموزش این افزونه شما رو …

نوشته بهترین راهنمایی قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

با آموزش سئو وردپرس در خدمت شما هستیم . آموزش قدم به قدم تنظیمات سئو  وردپرس | آموزش افزونه سئو وردپرس افزونه وردپرس سئو .

اگر یادتان باشد  افزونه عالی به نام wordpress SEO by yoast ار معرفی کردیم
ولی آموزش کاملی نبود و صرفا معرفی افزونه بود امروز میخواهیم با آموزش این افزونه شما رو به طور رایگان در سئو کردن سایتتان کمک کنینم… پس با ما باشید
راهنمای مبتدی ها برای استفاده از WordPress SEO by Yoast: پیکربندی
همه این روزها تلاش می کنند که رتبه ی محتوای سایت خود را در جستجوگر گوگل بالاتر ببرند. آنها شرکت های بازاریابی هستند که سود بسیار بالایی از یکی از شهره ترین اصطلاحات دیجیتالی این روزها، یعنی”SEO” می برند . من در این پست جنبه های مختلف “On Page SEO” و چگونگی کار با آن در وردپرس با استفاده از یکی از بهترین پلاگین های رایگان یعنی WordPress SEO by Yoast را توضیح خواهم داد.
این یک مجموعه ی آموزشی است، در قسمت اول،

بخشهای مختلف پلاگین های SEO وردپرس طبقه بندی کرده و یاد خواهیم گرفت. آموزش های بعدی از این سری در مورد جنبه های مختلف SEO ، چگونگی استفاده از تگ ها و دسته بندی های سایتتان، مفهوم rel=’canonical’ ، مثال های عملی از پست های SEO بهینه شده، و در نهایت برخی مباحث در مورد اینکه بعد از داشتن ابن پیکربندی پلاگین چه کار دیگری باید انجام دهیم، خواهد بود.

 

SEO-by-Yoast

 

اهداف ما

این آموزش به شما در بهینه سازی سایت وردپرس تان بوسیله ی یکی از محبوب ترین جنبه های On Page SEO، کمک خواهد کرد. امروز هدف ما پیکربندی این پلاگین SEO وردپرس و درک معنای هر مرحله از آن است.
بهینه ساز موتور جستجوگر (Search engine optimization) ( (SEO، روند اثرگذار در پدیداری(چگونه به نظر آمدن) یک وب سایت یا یک صفحه وب در یک موتور جستجوگر و یا در نتایج جستجوی های غیر پرداختی، است. به طور کلی، هر چه یک سایت زودتر (و یا رتبه بالاتر در صفحه نتایج جستجو)، و بیشتر در فهرست نتایج جستجو ظاهر شود، بازدید کننده های بیشتری از میان کاربران موتورهای جستجوگر دریافت خواهد کرد(منبع: ویکیپدیا، دانشنامه آزاد)

چرا پلاگین WordPress SEO by Yoast؟ به اعتقاد من این بهترین و کامل ترین پلاگین SEO است که به صورت رایگان در دسترس است، شاید به آسانی استفاده از AIO SEO نباشد، اما شامل برخی از ماژول های SEO حیاتی می شود که نتایج حاصل از تجربه ی گسترده ی Joost de Valk یک توسعه دهنده ی نخبه ی وردپرس است که آن را نوشته است.

داشبورد

در ابتدا سری به پنل ادمین وردپرس خود می زنیم و پلاگینی به نام WordPress SEO by Yoast را نصب کنید.
(به Plugins> Add New> رفته و به دنبال WordPress SEO By Yoast بگردید و سپس> Install و> activate). پس از فعال کردن پلاگین، اگر منوی سمت چپ را مشاهده کنید، یک پانل جدید معرفی شده با نام SEO را پیدا خواهید کرد، درست مثل آنچه که در تصویر زیر میبینید.

SEO-Panel

 

هنگامی که بر روی آن کلیک میکنید، به داشبورد پلاگین SEO وردپرس وارد می شوید. در اینجا می توانید به گشت و گذار بپردازید و یا در آینده تنظیمات پیش فرض این پلاگین را بازگردانید. بعد از آن چک باکس پیگردی (Tracking) و امنیت (Security) را پیدا خواهید کرد.

پیگردی

این کار به نویسنده ی پلاگین اجازه می دهد تا در آینده بتواند مسائل مربوط با پلاگین را دررصورت نیاز بر طرف کند. اگر شما در مورد حفظ حریم خصوصی خود نگران هستید، آن را غیر فعال نگه دارید.

امنیت

این گزینه، در صورت فعال بودن، به ویراستاران و نویسندگان شما اجازه نمی دهد که یک پست را به یک URL دیگر منتقل کنند، که این کار یکی از قابلیت های پلاگین است. فعال کردن این گزینه نیز آنها را از no-index کردن پست های شما باز می دارد. اگر به ویراستاران و نویسندگان خود اعتماد ندارید، این گزینه باید فعال شود.

ابزارهای وب مستر(Webmaster)

این ابزار به شما اجازه می دهد تا به راحتی مالکیت سایت خود را با استفاده از کد متا ی ارائه شده توسط ابزار وب مستر گوگل و بینگ بررسی کنید. این گزینه همچنین می تواند شما را در تایید سایت خود برای الکسا (Alexa) کمک کند(اگر شما حق اشتراک آنها را دارید). می توانید ببینید که من در کد وب مستر متای گوگل اشتراک دارم.

نکته: استفاده از ابزار وب مستر گوگل و بینگ به شما در درک بهتر رفتار سایت تان کمک می کند (مثل اینکه چقدر سایت شما مرتبط شده است، خطای 404 ، سرعت صفحه و غیره).

 

Dashboard

پس از انجام تنظیمات، می توانید بر روی دکمه ای “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

عناوین و متاها

در اینجا پانل عنوان و متاها می آید، این پانل به شما در پیکربندی عنوان ، متاهای سایت گسترده و تمیز کردن head(منظور همان تب head است) ، کمک می کند. بیایید ببینید چه گزینه های اینجا هستید و چگونه با آنها کار کنیم:

1. نیروی بازنویسی عنوان ها (Force Rewrite Titles):

این گزینه به این معنی است که پلاگین های SEO وردپرس نیاز به تغییر تگ عنوان از تم های نصب شده شما دارند، تا بتوانند آن را طبق تنظیمات شما تغییر دهند. این گزینه به طور معمول باید علامت زده شود.

2. تنظیمات متاهای گسترده ی سایت (Site Wide Meta Settings)

No-index کردن زیرصفحه های آرشیو: این باید تیک خورده باشد زیرا که به صفحه ی خانه ی شما کمک می کند اهمیت خود را حفظ کند، صفحه خانه یکی از مهم ترین بخش های وبلاگ شما است.
استفاده از تگ کلمه ی کلیدی meta: من ترجیح می دهم آن را چک کنم، زیرا که موتورهای جستجوگر مانند یاهو و بینگ به اهمیت دادن به کلمه ی کلیدی meta مشهور هستند. اینها کلمات کلیدیی هستند که مقاله شما بر اساس آنها است.
اضافه کردن تگ noodp متا روبات گستردگی سایت و اضافه کردن تگ noydir متا روبات گستردگی سایت: اگر سایت شما در حال حاضر در فهرست یاهو و یاDMOZ باشد، از این گزینه ها استفاده میشود، زیرا گاهی اوقات گوگل گرفتن شرح سایت شما از این فهرست ها را ترجیح میدهد، فعال کردن این تگ ها به شما کمک می کند که این نوع خطاها را حذف کنید.

3. پاکسازی <head> :

یک تئوری وجود دارد که گوگل یک head پاکسازی شده را ترجیح می دهد. بسیاری از تحلیلگران SEO پیشنهاد می دهند که بخش head سایت خود را تمیز نگه دارید، بالا ترین لینک هایی که گوگل بیشتر آنها را می خواند از اهمیت بیشتری برخوردارند. من ترجیح می دهم که این لینک ها را مخفی نکنم، همانند RSD، لینک های WLW Manifest ولینک های کوتاه پست های وردپرس شما مانند زمانی که از ویرایشگر زنده ی مایکروسافت برای انتشار پست های خود استفاده می کنید، مفید هستند، پس بنابراین مخفی کردن این لینک ها ترجیح داده نمی شود. اگر شما برنامه دارید که به هر حال head وبلاگ خود را پاکسازی کنید، من به شما توصیه می کنم که سه گزینه اول را تیک بزنید و گزینه ی لینک های RSS بدون تیک زدن رها کنید. چرا؟ زیرا که لینک های RSS توسط برخی از پلاگین های معین خوانده می شوند و می تواند به شما اشتراک بیشتری ارائه دهد. بعضی ها می گویند این لینک هایRSS دارایی های با ارزشی برای وبلاگ شما محسوب می شوند. این مسئله به اندازه کافی توسط افراد مختلفی مطرح شده است!

 

Titles-and-Metas1

 

کارتان با عنوان ها و متاها تمام شده است؟ پس بر روی “ذخیره ی تنظیمات” کلیک کنید.

تنظیمات صفحه ی خانه

بر روی تب خانه در داخل پلاگین کلیک کنید و به صفحه ای راهنمایی خواهید شد که تمام تنظیمات صفحه ی خانه را می توان در آنجا یافت. این تنظیمات نوعی از تنظیمات “تنظیم کن و فراموش کن” است. در تصویر زیر می توانید ببینید که کاراکترها محدودیت شده اند، با توجه به نام دومین و تو رفتگی ها آن را را پر کنید.

عنوان: 70 کاراکتر، می تواند نام دومین با Slogan باشد. به عنوان مثال: TheBookShop.com به ارزانترین نرخ کتاب بخرید.

توضیحات: 160کاراکتر که در آن شما کلمه کلیدی تمرکز خود را یک بار استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر سایت شما یک فروشگاه کتاب، می توانید عبارت “در اینجا کتاب بخرید” را اضافه کنید.

کلمات کلیدی متا: این جعبه را تبدیل به spam نکنید، فقط5 تا6 کلمه ی کلیدی در اینجا قرار دهید، و باید کلمات کلیدی دم دراز را در اینجا قرار دهید. به عنوان مثال: دانلود کتاب با قیمت ارزان و یا دانلود کتاب های ارزان قیمت و غیره.

پس از آن، از گوشه سمت راست بالا ی نوار ادمین به صفحه پروفایل خود بروید،URL + Google پروفایل خود را پر کنید و نام خود را از لیست کاربران در سربرگ صفحه خانه ی پلاگین SEO وردپرس، انتخاب کنید، به طوری که thumbnail شما با نام دقیق دومینتان در جستجوگر گوگل نمایش داده می شود. این امر به دلیل ویژگی rel=”author” که SEO وردپرس این را با لینک پروفایل شما به header می افزاید. این به شما کمک می کند تا میزان نمایش و کلیک بیشتری داشته باشید. یک Google+ page برای وبلاگ خود ایجاد و در پایانURL را به جعبه اضافه کنید، به طوری که rel=”publisher” می تواند اضافه شود. این دو ویژگی rel برای On Page SEO های شما مهم هستند، و به بهتر شدن رتبه سایت شما کمک می کند.

 

Homepage-Settings

پس از اتمام این تنظیمات بر روی “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

انواع پست ها (Post Types)

بر روی تب انواع پست ها، جایی که در آن عناصر On Page SEO را برای پست ها، صفحات و فایل های رسانه ای پیکربندی می کنید.

SEO پست ها

تب راهنما (منظور تب HELP است) جزئیاتی در باره ی تگ های عمومی که ما در اینجا استفاده می کنیم هرائه داده است، اما توصیه می کنم این کار را به روشی که در تصویر زیر آمده است انجام دهید. چرا؟ زیرا پس از تجربیاتی که در حدود سه تا پنج سال کسب کرده ام، این تنظیمات را به عنوتن بهترین تنظیمات پیدا کرده ام. البته، ما می خواهیم پست ها را no-index کنیم، اما اگر Meta Robots No-index تیک بزنید، موتورهای جستجوگر پست های شما را index نخواهد کرد. چه تاریخ را تیک بزنید یا نزنید، اگر تم شما از تگ تاریخ پشتیبانی کند، گوگل آن را در نتایج جستجوی خود قرار خواهد داد. به نظر من فاکتور تاریخ یک آیتم بسیار مهم در On Page SEO است، هر چند که می تواند نظرات مخالف مردم را در این مورد پیدا کنید.

 

Post-SEO

• %%title%% با عنوان پست/ صفحه جایگزین می شود.

• %%focuskw%% با کلمه ی کلیدی متمرکز پست جایگزین می شود.

• %%tag%% با تگ/ تگ ها جایگزین می شود.

• %%category%% با دسته بندی پست ها (که با کاما از هم جدا شده باشند) جایگزین می شود.

• %%excerpt%% با پست ها/ صفحه ها ی منتخب (یا به طور خودکار تولید شده) جایگزین می شود.

SEO صفحات

پارامترهای صفحات را همانطور که در تصویر زیر ذکر شده است تنظیم کنید:

 

Pages-SEO

 

• %%sitename%% اسم سایت

SEO رسانه

اگر شما می خواهید که جداکننده ی فایل های رسانه ای را index کنید، می توانید تیک ربات های متا را بردارید، و آن را مانند تصویر زیر تنظیم کنید:

Media-SEO

 

طبقه بندی (Taxonomies)

پلاگین های WordPress SEO به شما اجازه می دهد که پارامترهای On Page SEO را برای طبقه بندیهایی مانند رده بندی، تگ ها، فرمت ها و هر گونه طبقه بندی سفارشی، (اگر شما آنها را داشته باشید) پیکربندی کنید.

دسته بندی یا تگ

به طور معمول این دسته بندی ها برای دسته بندی مطالب به شکل سازمان یافته استفاده می شوند، همچنین تگ ها به منظور قرار دادن پیوند یکتای بیشتر برای یک پست، مورد استفاده قرار میگیرند. در حال حاضر تمرکز ما بر روی WordPress SEO by Yoast است، بنابراین ما این بحث را کنار می گذاریم، اما در مبحث بعدی از این سری جزئیات بیشتری در این مورد را خواهید خواند.

چه باید کرد؟

من هیچ کدام از آنها را نخواهم کرد به همین دلیل موتورهای جستجو باید بیشترین اهمیت را به جای تگ ها یا دسته بندی ها، به عنوان مقاله اصلی من بدهند. تنظیمات را در اینجا شرح می دهیم، اگر می بینید که من Meta Robots Nofollow را تیک رده ام به این دلیل است که ربات گوگل هرگزآنها را index نکند.

Categories-Tags-SEO

فرمت ها

بعضی از تنظیمات به فرمتها مربوط می شوند، من no-index را برای آنها تیک زده ام، اگربخواهید، می توانید آنها را index کنید.

 

Formats-SEO

بایگانی (آرشیو) نویسنده

این امر به انتخاب شما بستگی دارد، اگر بخواهید، می توانید آنها index و یا no-index کنید، Joost de Valk نویسنده ی این پلاگین این گزینه ها را در پایین به خوبی توضیح داده است.

Author-SEO

آرشیو تاریخ

همانطور که در زیر نشان داده شده است من به شما no-index را توصیه می کنم، شما باید آنها را برای نجات خود از مجازات تکرار محتوا غیر فعال کنید.

Date-SEO

سایر صفحات ویژه

گزینه های Search و 404 pages می توانند تنظیمات قالب زیر را داشته باشند:

 

آموزش تنظیمات سئو وردپرس
آموزش تنظیمات سئو وردپرس

 

 

در حال حاضرتا همین جا کافی است

در مبحث آموزشی بعدی، Social part، XML Sitemaps، Permalinks، Internal links، RSS، را پیکربندی خواهیم کرد، و به فایل robots.txtنگاهی خواهیم داشت.
ضمیمه: من سعی کردم تا جای ممکن در رویکردهایم عموم را در نظر بگیرم. شما می توانید عقاید متناقض بسیاری در مورد آنچه که من توضتح داده ام پیدا کنید، بنابراین یک بار دیگر برای اینکه موضوع روشن شود می گویم، این همان روشی است که من کارها را در سایت خودم انجام می دهم و من با وبلاگ های غول پیکر و شبکه های گسترده کار کرده ام، به تجربه ی من این تنظیمات و پیکربندی ها ثابت کرده اند که بسیار عالی هستند.

نوشته بهترین راهنمایی قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a6%d9%88/feed/ 1
چند نکته درباره سئو وردپرس (ارسال مطالب و…) – آقای وردپرس http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/a-few-tips-about-seo-wordpress/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/a-few-tips-about-seo-wordpress/#comments Thu, 18 Sep 2014 13:25:35 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3213 آقای وردپرس - Mr WordPress

چند نکته درباره سئو وردپرس   در این بخش از سایت آقای وردپرس قصد داریم برای شما دوستان ارسال مطالب وردپرس با سئو بالا و چند نکته درباره سئو قالب وردپرس به شما رو گوش زد کنیم.   8 نکته سئو وردپرس 1- استفاده از افزونه WP Smush.it برای کم حجم کردن عکس های مطالب 2- …

نوشته چند نکته درباره سئو وردپرس (ارسال مطالب و…) – آقای وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

چند نکته درباره سئو وردپرس (ارسال مطالب و...) - آقای وردپرس
چند نکته درباره سئو وردپرس (ارسال مطالب و…) – آقای وردپرس

چند نکته درباره سئو وردپرس

 

در این بخش از سایت آقای وردپرس قصد داریم برای شما دوستان ارسال مطالب وردپرس با سئو بالا و چند نکته درباره سئو قالب وردپرس به شما رو گوش زد کنیم.

 

8 نکته سئو وردپرس

1- استفاده از افزونه WP Smush.it برای کم حجم کردن عکس های مطالب

2- استفاده از تگ های h1 الی h6 ( تاثیر مهمی در سئو وردپرس و سئو قالب وردپرس دارد)

3- nofollow کردن تمامی لینک های سایت ( برای سئو موتور های جستجو)

4- تعداد کلمات استفاده شده در هر مطالب باید بالای 300 کلمه باشه ( برای ارسال مطالب وردپرس سئو شده  و بهینه )

5- استفاده از نقشه سایت (برای ایندکس بهتر مطالب وردپرس و سئو بهتر سایت)

6- استفاده از برچسب های مناسب برای هر مطالب

7- ارسال مطالب کاملا اختصاصی

8- استفاده از افزونه WordPress SEO by Yoast و تنظیم درست تنظیمات این افزونه سئو وردپرس

به زودی با تنظیم و توضیحات برای هر مورد ذکر شده !

 

فیلم آموزش سئو وردپرس برای شما

 

کلیک کنید

 

موفق باشید

 

نوشته چند نکته درباره سئو وردپرس (ارسال مطالب و…) – آقای وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/a-few-tips-about-seo-wordpress/feed/ 4
آموزش تنظیم افزونه WP Super Cache – افزونه کش و سئو وردپرس http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-wp-super-cache-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%b4-%d9%88-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88/ http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-wp-super-cache-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%b4-%d9%88-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88/#comments Sun, 07 Sep 2014 19:30:24 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3188 آقای وردپرس - Mr WordPress

در این مطلب آموزش تنظیم افزونه WP Super Cache را برای شما قرار میدیم . ابتدا افزونه را می توانید از اینجا دریافت نمایید و سپس افزونه را فعال نمایید. وقتی افزونه را فعال کردید پیغامی مانند شکل زیر را مشاهده خواهید کرد. بعد از مشاهده پیغام بالا برروی نوشته ی plugin admin page کلیک …

نوشته آموزش تنظیم افزونه WP Super Cache – افزونه کش و سئو وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

در این مطلب آموزش تنظیم افزونه WP Super Cache را برای شما قرار میدیم .
ابتدا افزونه را می توانید از اینجا دریافت نمایید و سپس افزونه را فعال نمایید. وقتی افزونه را فعال کردید پیغامی مانند شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache
آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache

بعد از مشاهده پیغام بالا برروی نوشته ی plugin admin page کلیک کنید، که به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد. در صفحه تنظیمات این افزونه مانند تصویر زیر تیک ” Caching Off ” را به ” Caching On (Recommended) ” تغییر دهید.

آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache
آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache

بعد از انجام این کار به تب ” Advanced ” بروید و گزینه ها را به ترتیب زیر انتخاب و تغییر دهید.
در قسمت Caching :
Use mod_rewrite to serve cache files
در قسمت Miscellaneous :
Compress pages so they’re served more quickly to visitors
304 Not Modified browser caching. Indicate when a page has not been modified since last requested
Don’t cache pages for known users
Cache rebuild. Serve a supercache file to anonymous users while a new file is being generated
و در آخر، در قسمت Advanced :
Extra homepage checks. Very occasionally stops homepage caching
گزینه های بالا را انتخاب کنید. دقت کنید که گزینه هایی را که نام برده شده را انتخاب کنید. بعد از انجام کار های بالا برروی دکمه Update Status کلیک کنید. وقتی که این کار هم انجام دادید با یک هشدار مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.
بعد از انجام این کار به تب ” Advanced ” بروید و گزینه ها را به ترتیب زیر انتخاب و تغییر دهید.
در قسمت Caching :
Use mod_rewrite to serve cache files
در قسمت Miscellaneous :
Compress pages so they’re served more quickly to visitors
304 Not Modified browser caching. Indicate when a page has not been modified since last requested
Don’t cache pages for known users
Cache rebuild. Serve a supercache file to anonymous users while a new file is being generated
و در آخر، در قسمت Advanced :
Extra homepage checks. Very occasionally stops homepage caching
گزینه های بالا را انتخاب کنید. دقت کنید که گزینه هایی را که نام برده شده را انتخاب کنید. بعد از انجام کار های بالا برروی دکمه Update Status کلیک کنید. وقتی که این کار هم انجام دادید با یک هشدار مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.

 

آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache
آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache

به این هشدار توجهی نکنید و به پایین صفحه بیایید و یک کادر بزرگ زرد رنگی را مشاهده می کنید و برروی Update Mod_Rewrite Rules Button کلیک کنید.

آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache
آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache

کادر زرد رنگه به سبز تغییر کرد و این افزونه به درستی تنطیم شد .

 

آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache
آموزش تنطیمات افزونه سئو و کش Wp super cache

تب Advanced

Advanced به معنی تنظیمات پیشرفته برای WP Super cache است و در این مرحله کارهای زیادی داریم .

۱ – Cache hits to this website for quick access. (Recommended) :

این گزینه برای فعال سازی کش برای افرادی است که برای اولین بار صفحه وب شما را باز می بینند . انتخاب این گزینه مفید است و توصیه می شود .

انتخاب نوع کش :

Use mod_rewrite to serve cache files : گزینه استفاده از مد Mod_rewrite می باشد . این سریع ترین حالت در بین گزینه ها است و اگر میزان شما این مد را دارد انتخاب کنید . ( معمولا اکثریت میزبان ها این گزینه را فعال دارند )
Use PHP to serve cache files : این گزینه از مد mod_rewrite کندتر عمل می کند اما حالت ذخیر سازی پویا دارد .
Legacy page caching: این حالت کندترین حالت است و این گزینه نیزحالت ذخیره سازی پویا را دارد.
اگر شما می خواهید بخش های خاصی از صفحه شما پویا و دینامیک باشد گزینه دوم را انتخاب کنید و در غیر اینصورت بهترین گزینه ، گزینه اول می باشد .

تنظیمات متفرقه (Miscellaneous ) :

Compress pages so they’re served more quickly to visitors: ان گزینه به فشرده سازی فایل ها بر روی سرور خودتان می پردازد و فایل هایی که در وب شما فراخوانی می شود را فشرده و حجم آنها را کم می کند . این گزینه بر سرعت وب شما تاثیر زیادی می گذارد .

۳۰۴ Not Modified browser caching: این گزینه زمانی که کار می کند که شما گزینه mod_rewite را فعال نکرده باشید . و کل کار آن این است که در صورتی که محتوای شما تغییری نکرده باشد مرورگر از فایل های ذخیره شده قبل ( کش خود مرورگر ) استفاده می کند . این گزینه هم می تواند سرعت وب شما را بالا ببرد

Don’t cache pages for known users: این گزینه ذخیره های قبلی ( کش) را برای کاربرانی که وارد سایت شده اند ( Login ) غیر فعال می کند . در نتیجه کاربران وارد شده به سایت محتوای بروز را مشاهده خواهند کرد.

Don’t cache pages with GET parameters: افرادی که کمی با زبان برنامه نویسی PHP آشنا باشند با پارامتر GET آشنا هستند . این گزینه از پارامتر GET استفاده می کند تا ذخیره سازی انجام شود . این گزینه توصیه می شود ، آن را فعال کنید .

Make known users anonymous so they’re served supercached static files: این گزینه برای آن است که کاربرانی که در وب شما نظر ارسال می کند را به عنوان کش ذخیره سازی نمی کند ، در واقع این گزینه سرعت بارگذاری را برای کاربر بالا می رود اما در زمان ارسال مجدد نظر باید فید نام و ایمیل را دوباره وارد کند که در اکثر مواقع کاربران نظر دومی ارسال نمی کنند و اگر هم بخواهند نظر جدیدی ارسال کنند با پر کردن فیلد های نام و … میتوانند دوباره نظر بدهند . در کل فعال بودن این گزینه

Cache rebuild. Serve a super cache file to anonymous users while a new file is being generated: یک فایل کش فوق العاده برای کاربران ناشناس . این گزینه توضیحات خواصی ندارد ، آن را فعال کنید ..
Proudly tell the world your server is Stephen Fry Proof!:در این قسمت پیام در پایین صفحه وبلاگ خود را با یک لینک به وب سایت نویسنده افزونه اضافه کنید.( برای حمایت از سازنده افزونه ) .

Enable Dynamic Caching: این گزینه زمانی که گزینه mod_rewrite فعال باشد فایده ای ندارد. اما اگر از mod_rewrite استفاده نمی کنید این گزینه مناسبی برای انتخاب برخی بخش های سایت به عنوان بخش پویا و بروز ( جزء کش و ذخیره سازی قرار نمی گیرد ) .

Mobile Device Support:پشتبانی برای موبایل

Remove UTF8/blog charset support from .htaccess file.: این گزینه برای عیب یابی کاراکترهای شما می باشد . زمانی که از کاراکتر های نامشخص استفاده می شود .

Clear all cache files when a post or page is published or updated: این گزینه برای این است که شما زمانی که وبسایت خود را آپدیت می کند و مطلب جدیدی ارسال میکند تمامی فایل های ذخیره شده (Cache) را پاک کند . این گزینه ممکن است سرعت وب شما را کمی کند کند .

Extra homepage checks: بیشترین بازدید از صفحه ی اصلی وبسایت است . اگر شما می خواهید آخرین تغییرات صفحه اول بروز باشد این گزینه را فعال کنید .
Only refresh current page when comments made:ابن گزینه به Wp Super Cache دستور ذخیره سازی از صفحه بروز باشد و نه این که از صفحه ای که قبلا ذخیره شده مجددا ذخیره سازی کند.

List the newest cached pages on this page: این گزینه بسیار مفید است و شما ۱۰ صفحه اخیرا که ذخیره شده در ستون زرد کناری می توانید بیینید ( صفحه تنظیمات افزونه » ستون زرد ).

Coarse File Locking: احتمال دارد در زمان ذخیره سازی فایل ها با نام مشابه ذخیره شود که باعث پاک شدن یکی از آنها می شود . این احتمال بسیار کم است اما باز هم احتمال دارد . این گزینه برای انتخاب نام جدید قرار داده شده و این مشکل حل شده است .

Late init: خود طراح افزونه هم در مورد توضیحی ندارد و فکر می کنم به نمایش cache مربوط می شود .

Use object cache to store cached files: به افزونه اجازه می دهد که بجای فضای دیسک شما بر روی memcached ذخیره کند

زمان انقضا و جمع آوری زباله

این بخش برای ایجاد یک بررسی برای تغییر در فایل های cache شده است . زمانی که وب شما آپدیت شده و مطلب جدیدی در آن قرار بگیرد در فایل های ذخیره شده نیز تغییر ایجاد می شود .

نکته جالب اینجاست که م توانید این فایل های دور ریختنی را در محلی نگهداری کنید . شاید زمانی به آن نیاز شد …

استفاده از CDN در WP Super Cache

بر روی تب CDN کلیک کنید تا به تنظیمات این بخش برویم . اگر شما یک وبسرویس CDN دارید می توانید آن را با WP Super cache هماهنگ کنید و استفاده لازم را ببرید .

اول از هرچیز پشتیبانی از CDN را فعال کنید .

حال Off-side را وارد کنید . در این بخش آدرس دامنه اصلی سایت را وارد نکنید . می توانید یک ساب دامنه بسازید و آن را وارد کنید . مانند :
http:// CDN . mrwp.ir

نام دایرکتری های خود را وارد کنید. بطور پیشفرض این بخش نوشته شده است و معمولا نیاز به تغییر نیست . wp-content, wp-includes.

فرمت هایی که می خواهید cache بر روی آنها قرار نگیرد . مثلا فایل های PHPنیاز به ساخت cache نیست .

اگر شما وبسایتی با درخواست های زیاد http:// دارید ( مانند سایت گالری تصویر ) می توانید از CNAMES های بیشتری استفاده کنید . مانند CDN1,CDN2,..

Skip https URLs to avoid “mixed content” errors: یک ایده خوب برای جلوگیری از بازنویسی فایل های HTTPS.

تب Contents

در اینجا شما می توانید بررسی کنید چگونه بسیاری از فایل های ذخیره شده توسط WP Super cache ذخیره می شود.

صفحات حافظه: صفحاتی که کمتر مسن تر از زمان مشخص شده در بخش کش اتمام مهلت در زبانه پیشرفته به عنوان صفحات حافظه ذکر شده است.
Expired Pages: صفحاتی که مسن تر از زمان مشخص شده در کش ایست. این صفحات می شود دوباره ایجاد خواهد شد که برخی از آنها بازدیدکننده داشته است.
البته دو گزینه دیگر در پایین نیز داریم که به شرح آنها نیز می پردازیم

Delete Expired: صفحات منقضی شده از حافظه پنهان حذف شود.
Delete Cache: تمامی فایل های ذخیره شده از قبیل منقضی شده و تازه را حذف می کند .

تب Preload

در این بخش امکان جلبی قرار داده شده است و قبل از اینکه کسی با بازدید از وب شما کش تولید کند می توانید خودتان کش را تولید کنید . این امکان بسیار مفید است و برای کاربران تازه وارد کربردی حساب می شود .

همچنین می توانید با تعیین یک بازه زمانی کش های خود را تازه کنید ، حتی بدون اپدیت وبسایت

اگر شما بر روی یک سرور هایی (از سرور میزبانی مشترک است هایی در نظر گرفته شده)، سپس شما باید تمام پست های از پیش بارگذاری نیست. شما می توانید تعداد نوشته های شما می خواهید به از پیش بارگذاری از منوی کشویی انتخاب کنید.

همچنین برخی از گزینه های دیگر در اینجا می باشد که شما می توانید برچسب ها، دسته ها و طبقه بندی بیش از حد از پیش بارگذاری کنید . این افزونه همچنین می تواند به شما ایمیل ارسال کند که فایل های جدید شده است می باشد.

در نهایت ” Preload Cache Now ” را فشار دهید وتا مورد استفاده قرار گیرد هر زمان که شما می خواهید به از پیش بارگذاری فایل های ذخیره سازی بپردازد . شما در انتخاب هر تعداد و بازه زمانی آزاد هستید ولی به نسبت بازدید وب خود این بخش را تکمیل کنید
تب Preload ( پیش بارگزاری شده )
در این بخش امکان جلبی قرار داده شده است و قبل از اینکه کسی با بازدید از وب شما کش تولید کند می توانید خودتان کش را تولید کنید . این امکان بسیار مفید است و برای کاربران تازه وارد کربردی حساب می شود .

همچنین می توانید با تعیین یک بازه زمانی کش های خود را تازه کنید ، حتی بدون اپدیت وبسایت

اگر شما بر روی یک سرور هایی (از سرور میزبانی مشترک است هایی در نظر گرفته شده)، سپس شما باید تمام پست های از پیش بارگذاری نیست. شما می توانید تعداد نوشته های شما می خواهید به از پیش بارگذاری از منوی کشویی انتخاب کنید.

همچنین برخی از گزینه های دیگر در اینجا می باشد که شما می توانید برچسب ها، دسته ها و طبقه بندی بیش از حد از پیش بارگذاری کنید . این افزونه همچنین می تواند به شما ایمیل ارسال کند که فایل های جدید شده است می باشد.

در نهایت ” Preload Cache Now ” را فشار دهید وتا مورد استفاده قرار گیرد هر زمان که شما می خواهید به از پیش بارگذاری فایل های ذخیره سازی بپردازد . شما در انتخاب هر تعداد و بازه زمانی آزاد هستید ولی به نسبت بازدید وب خود این بخش را تکمیل کنید

تب های Plugin , Debug در wp super cache

دو زبانه های دیگر که تنها برای کاربران حرفه ای وجود دارد. من فقط یک مرور کلی برای آنها خواهد داد.

Plugins
در این تب شما اجازه پشتیبانی WP Suber cache برای افزونه های ذکر شده در این برگه را می دهید .

پلاگین TIPThese ذکر شده در اینجا نیاز به پلاگین اضافی است نصب شود و یا بعضی از فایل ها به پوشه WP Super Cache کپی شود. این بخش مختص کاربران حرفه ای و برای هر وب اختصاصی هست ، بدون اطلاعات کامل در آنها تغییری ایجاد نکنید .

Debug
از نام آن مشخص است و برای Debug ( اشکال زدایی ) کردن وب شما آماده شده است . با استفاده از این تنها در صورتی که شما دانش برنامه نویسی ممکن است .

آموزش تمام شد .

آخرین ورژن افزونه برای دانلود قرار گرفت .

موفق باشید

نوشته آموزش تنظیم افزونه WP Super Cache – افزونه کش و سئو وردپرس منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wordpress/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-wp-super-cache-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%b4-%d9%88-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88/feed/ 11
آموزش سئو وردپرس: خاصیت doFollow و Nofollow لینک ها http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%ae%d8%a7%d8%b5%db%8c%d8%aa-dofollow-%d9%88-nofollow-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d9%87%d8%a7/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%ae%d8%a7%d8%b5%db%8c%d8%aa-dofollow-%d9%88-nofollow-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d9%87%d8%a7/#comments Sun, 31 Aug 2014 18:01:54 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3154 آقای وردپرس - Mr WordPress

درود . با بخش پنجم آموزش گام به گام سئو با آقای وردپرس همراه شما هستیم .در این مبحث قصد داریم درباره ی خاصیت follow و nofollow لینک های داخلی و خارجی توضیح دهیم .follow و nofollow چیست ؟این دو خاصیت تعیین کننده قابل رویت یا عدم نمایش لینک ها برای موتورهای جستجو استفاده می …

نوشته آموزش سئو وردپرس: خاصیت doFollow و Nofollow لینک ها منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

درود . با بخش پنجم آموزش گام به گام سئو با آقای وردپرس همراه شما هستیم .

در این مبحث قصد داریم درباره ی خاصیت follow و nofollow لینک های داخلی و خارجی توضیح دهیم .


follow و nofollow چیست ؟

این دو خاصیت تعیین کننده قابل رویت یا عدم نمایش لینک ها برای موتورهای جستجو استفاده می شود . این خاصیت با استفاده از Rel به لینک ها نسبت داده می شود . مثال زیر را توجه کنید : ( در کد زیر به جای nofollow می توانید از follow یا dofollow استفاده کنید .

[php]<a href="http://mrwp.ir" rel=”nofollow”>Mr wordpress</a>[/php]Nofollow به این دلیل استفاده می شود که لینک های خروجی سایت از نظر گوگل کمتر شوند و یا محتوای آن قسمت مورد بررسی قرار نگیرد. هر چه این تعداد لینک های قابل رویت و خروجی در سایت بیشتر باشد محبوبیت نیز کاهش خواهد یافت .

Follow یا doFollow برای قابل رویت کردن لینک ها هستند . هر چند با قرار ندادن این خاصیت ، لینک ها در صورت نداشتن nofollow قابل رویت و ایندکس شدن هستند اما لینک های مهم را با این خاصیت نسبت دهی کنید .

تاثیر این خاصیت ها بر روی سئو چیست ؟

قابل دیدن یا مخفی کردن لینک ها از نظر سئو نیز هائز اهمیت است . در سایت هایی که تنها لینک خارجی ارائه می دهند ، به مرور زمان به لیست سیاه موتورهای جستجو اضافه خواهند شد .
افزایش تعداد لینک خروجی ، ربات های جستجوگر را از سایت شما خارج خواهند نمود . و حال اگر سایت شما بدون آپدیت و ثابت باشد ، هر آنچه صرف گرفتن بک لینک کرده باشید به یکباره از بین خواهد رفت .

لینک های خروجی را حتما با rel=”nofollow” خاصیت دهی کنید . در صورتی که تبلیغاتی دریافت می کنید ، حتما لینک بنر ها را nofollow کنید .
آدرس سایت های خود و را در صورت تمایل با استفاده از rel زیر خاصیت بدین :

[php]<a href="http://mrwp.ir" rel=”me dofollow”>Mr wordpress</a>[/php]و اما نکات دیگر در رابطه با استفاده از nofollow در لینک ها :

جلوگیری از اسپمرها: اگر صفحات شما به یک سایت اسپم لینک شده است و یا در بخش نظرات سایت شما لینک های نامناسب و اسپم قرار میدهند با استفاده از کد نوفالو (nofollow) میتوانید تاثیر آنها را در پیج رنک خود از بین ببرید.


جلوگیری از تکراری شدن محتوا: اگر شما دو لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارید که دارای anchor text (متن لینک شده) متفاوت هستند بهتر است با استفاده از کد نوفالو (nofollow) یکی از آنها را نادیده بگیرید.


بک لینک های پولی: اگر شما واقعا قصد دارید که گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهید بهتر است برای تبلیغات خود از لینک های نوفالو (nofollow) استفاده کنید! شما بهتر است که از بک لینک های پولی خود برای پیج رنک چشم پوشی کنید، در واقع گوگل راههای زیادی برای شناسایی لینک های خریده شده دارد وتنبیه شما دارد که یکی از آنها سیستم گزارش کاربران است. لینک های پولی میتوانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشند. پس در تبلیغات خود از لینک نوفالو (nofollow) استفاده کنید مگر آنکه قصد شما تنها بالابردن پیج رنک خود باشد.


جلوگیری از کاهش اعتبار شما: شما لینک های ورودی مناسبی را از سایتهای دیگر دریافت میکنید ولی بخش زیادی از اعتبار بدست آمده را به سایتهایی که به آنها لینک داده این میبخشید.
روش های استفاده از nofollow در وردپرس به صورت خودکار :

استفاده از افزونه :
۱- Follow Nofollow Control
با این افزونه شما می توانید همه لینک های خارجی سایت خود را follow یا nofollow کنید و همچنین می توانید دامین های دلخواه را مستثنی کنید.
۲- Ultimate Nofollow
این افزونه باعث می شود تا در هنگام قرار دادن لینک در مطالب یک چک باکس برای نوفالو کردن لینک اضافه شود.
۳- SEO Nofollow External
این افزونه بطور اتوماتیک به همه لینک های خارجی rel=”nofollow” و target=”_blank” را اضافه می کند.
۴- Nofollow Internal Links
این افزونه کد نوفالو را به لینک های داخلی مانند : لینک ادامه مطلب، برچسب ها، دسته ها و آرشیوها اضافه میکند.


استفاده از کد :
این کد را در functions.php قالب خود قرار بدین :

[php]

add_filter(‘the_content’, ‘auto_nofollow’); function auto_nofollow($content) { //return stripslashes(wp_rel_nofollow($content)); return preg_replace_callback(‘/<a>]+/’, ‘auto_nofollow_callback’, $content);} function auto_nofollow_callback($matches) { $link = $matches[0]; $site_link = get_bloginfo(‘url’); if (strpos($link, ‘rel’) === false) { $link = preg_replace("%(href=S(?!$site_link))%i", ‘rel="nofollow" $1’, $link); } elseif (preg_match("%href=S(?!$site_link)%i", $link)) { $link = preg_replace(‘/rel=S(?!nofollow)S*/i’, ‘rel="nofollow"’, $link); } return $link;}
[/php]


موفق باشید – آقای وردپرس

نوشته آموزش سئو وردپرس: خاصیت doFollow و Nofollow لینک ها منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%ae%d8%a7%d8%b5%db%8c%d8%aa-dofollow-%d9%88-nofollow-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d9%87%d8%a7/feed/ 5
آموزش سئو وردپرس: تگ iFrame و روش صحیح استفاده http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%aa%da%af-iframe-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%b5%d8%ad%db%8c%d8%ad-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%aa%da%af-iframe-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%b5%d8%ad%db%8c%d8%ad-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af/#comments Fri, 29 Aug 2014 18:17:05 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3139 آقای وردپرس - Mr WordPress

با سلام. با بخش چهارم گام به گام سئو با آقای وردپرس همراه شما هستیم . در این بخش قصد داریم درباره ی آی فریم ها و روش صحیح استفاده و جلوگیری از کاهش و لطمه دیدن سئو صحبت کنیم . با ما باشید . اصلا iframe چیست ؟ آی فریم تگ سازنده ی سایت …

نوشته آموزش سئو وردپرس: تگ iFrame و روش صحیح استفاده منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

آموزش سئو وردپرس: تگ iFrame و روش صحیح استفاده
آموزش سئو وردپرس: تگ iFrame و روش صحیح استفاده

با سلام. با بخش چهارم گام به گام سئو با آقای وردپرس همراه شما هستیم .

در این بخش قصد داریم درباره ی آی فریم ها و روش صحیح استفاده و جلوگیری از کاهش و لطمه دیدن سئو صحبت کنیم . با ما باشید .

اصلا iframe چیست ؟

آی فریم تگ سازنده ی سایت است که توانایی نمایش اطلاعات و تمامی محتویات یک لینک را را در سایت دارد . در آی فریم بیشتر برای نمایش مطالب و برگه های سایت دیگر به کار می رود که امکان include کردن آنها نیست .

مطالبی که داخل آی فریم استفاده می شوند به هیچ وجه توسط موتورهای جستجو قابل مشاهده و ایندکس شدن نیستند .

اما دقت کنید که با استفاده ی زیاد از آی فریم ها محبوبیت از نظر سئو کاهش خواهد یافت .

نمونه کد ها :

نمونه ی ساده و سریع آی فریم به صورت زیر است :

[php]<iframe src="http://mrwp.ir/" width="800" height="300"></iframe>[/php]

در کد بالا به جای آدرس mrwp.ir آدرس برگه یا سایت مورد نظر باید وارد شود تا محتویات آن در قالب یک پنجره نمایش داده شود .

عدد 300 و 800 نیز برای تنظیم عرض و ارتفاع کاربرد دارد . به جای در نظر گرفتن عدد خاص هم میتونید از درصد استفاده کنید که مثلا 90% در یک قسمت ، یعنی 90% اندازه ی همون قسمت استفاده میشه .
نمونه ی پیچیده و با استفاده از جی کوئری :

این کد باید در header.php قرار داده شود :

[php]<script>
var iframe_id = “example20″;
var updateIframeHeight = “true”;
var enable_responsive_iframe = “true”
var hide_page_until_loaded_external = “true”;
</script>
<script src=”http://www.tinywebgallery.com/blog/wp-content/plugins/advanced-iframe/js/ai_external.js”></script>[/php]

محتویات فایل جاوااسکریپت که در کد بالا لینک خورده است را باید دریافت ، آدرس های داخل آن ویرایش و در هاست خودتان آپلود کنید .

سپس کد زیر را در مکان مورد نظر که میخواهید آی فریم نمایش داده بشه قرار بدین :

[php][advanced_ iframe securitykey="your key" use_shortcode_attributes_only="true" src="http://mrwp.ir" id="example20" height="300" width="800" enable_responsive_iframe="true"][/php]

چگونه آی فریم را از شر لطمه زدن به سئو در امان نگهداریم ؟

اگر به صورت مستقیم و بدون در نظر گرفتن noindex در سایت قرار دهیم ، خود تگ ای فریم قابل دید توسط گوگل خواهد بود و موجبات کاهش محبوبیت فراهم خواهد شد . اما از طرفی هم امکان noindex کردن قسمتی از متن نیست و در صورت استفاده از noindex در قسمتی از یک برگه ، کل برگه توسط گوگل ایندکس نخواهد شد که این هم برای ایندکس شدن سایت و برگه های آن ضرر دارد .

پس روش صحیح چیست ؟

شما تا حد امکان باید سعی کنید از آی فریم استفاده نکنید . اما اگر سایتی دارید که ادامه مطلب آن از طریق iframe بارگذاری می شود باید به این صورت عمل کنید که :
ابتدا باید یک فایل php برای آی فریم خود بسازید و در پوشه قالبتان قرار دهید . سپس در همین فایل که کد آی فریم قرار میگیرد ، از متای زیر در بالای فایل و قبل از بسته شدن </head> استفاده کنید :

[php]<meta name="robots" content="noindex,nofollow">[/php]

سپس با استفاده از include کردن آن فایل در بخشی از سایت و قالب خود می توانید آی فریم را به صورت کاملا مخفی از ربات های جستجوگرها استفاده کنید .

تاثیر آی فریم در سئو چیست ؟

آی فریم ها معمولا از نظر سرعت سایت و سرعت بارگذاری به سئو لطمه وارد می کنند . چون در صورت استفاده از آی فریم ها ، در واقع علاوه بر حجم استایل و تصاویر و اطلاعات دیگر قالب و سایتتان ، کاربر باید اطلاعات سایت دیگری را نیز مشاهده کند .
ربات ها با رسیدن به تگ آی فریم ، مکث می کنند و این تگ به نوعی بازدارنده ی موقت ربات است . اما باز هم عمل ایندکسی انجام خواهد شد .
ولی از نظر محبوبیت نیز همانطور که گفته شد مشکل ایجاد خواهد کرد . پس بهترین راه استفاده از روش صحیح آی فریم در بهره بردن از آن است .

امیدوارم بخش چهارم نیز مناسب بوده باشه و در راستای کار و فعالیت خود در دنیای مجازی به کمکتون بیاد .
همکاری و پرسش در رابطه با این مقاله هم توصیه میشه . اقای وردپرس
موفق باشید و پیروز

نوشته آموزش سئو وردپرس: تگ iFrame و روش صحیح استفاده منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%aa%da%af-iframe-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%b5%d8%ad%db%8c%d8%ad-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af/feed/ 4
گام به گام سئو وردپرس (بخش سوم) : متا و متاتگ های Header http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%b3%d9%88%d9%85-%d9%85%d8%aa%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%aa%d8%a7%d8%aa/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%b3%d9%88%d9%85-%d9%85%d8%aa%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%aa%d8%a7%d8%aa/#comments Fri, 29 Aug 2014 18:07:10 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3136 آقای وردپرس - Mr WordPress

درود . با بخش سوم آموزش گام به گام سئو با آقای وردپرس در خدمتتون هستم . توی این مبحث میخوام به متا و متاتگ های داخل هیدر سایت بپردازم . این عناصر فقط واسه موتورهای جستجو ربات هاشون قابل دید هست . البته به غیر از متای Title . این عناصر کمک می کنند …

نوشته گام به گام سئو وردپرس (بخش سوم) : متا و متاتگ های Header منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

گام به گام سئو وردپرس (بخش سوم) : متا و متاتگ های Header
گام به گام سئو وردپرس (بخش سوم) : متا و متاتگ های Header

درود . با بخش سوم آموزش گام به گام سئو با آقای وردپرس در خدمتتون هستم .
توی این مبحث میخوام به متا و متاتگ های داخل هیدر سایت بپردازم . این عناصر فقط واسه موتورهای جستجو ربات هاشون قابل دید هست . البته به غیر از متای Title .
این عناصر کمک می کنند که ربات ها سایتتون رو بهتر ببینن و به محبوبیت سایتتون افزوده بشه . البته اگه درست استفاده کنید .

توی هدر چه متاهایی هست ؟

توی هدر سایتتون متاهای زیادی میتونید استفاده کتید که بعضی از اونا به وسیله ی وردپرس ساخته میشه و بعضیاشون هم باید توسط قالب تعریف بشن .

متاهایی که توسط ربات موتور جستجو قابل نمایش هست چیا هستن ؟

متاهایی مثل کیورد ، توضیحات ، ورژن وردپرس ، سازنده قالب ، کدینگ سایت و زبان سایت .
متای کیورد یا کلمه کلیدی :

[php]<meta name="keywords" content="کلمات کلیدی" />[/php]

این متا برای کلمات کلیدی سایت استفاده میشه . البته تاثیرش کمرنگ شده ولی بازم خالی از لطف نیست استفاده ازش .
توی این متا باید 10 عدد کلمه کلیدی در نظر بگیرید واسه سایتتون که توش باید از مهم ترین کلمات بکار رفته داخل سایتتون تشکیل شده باشه . برای جدا کردن کلمات هم از ویرگول خارجکی یعنی , استفاده کنید .

متای توضیحات :

[php]<meta name="description" content="توضیحات سایت" />[/php]

این متا برای توضیحات سایت استفاده میشه . اگه یه جستجو کنید توی گوگل می بینید که یه متنی به عنوان توضیح زیر عنوان نتایج هست . اونا به وسیله ی همین متا ساخته میشن .
در نظر بگیرید که نباید از 160 کاراکتر یا حرف بیشتر بشه . چون هر چی هم اضافه بنویسید گوگل و موتورهای جستجو نشون نمیده و خودشون خلاصش می کنند .

البته دقت کنید اگه این متا استفاده نشه ، ربات گوگل به صورت خودکار یه قسمت از متنی که توی سایتتون هست رو انتخاب می کنه و نمایش میده . که ممکنه اون متن هیچ اهمیتی هم نداشته باشه و از جملات به مفهمون تشکیل شده باشه .
پس سعی کنید توضیحات مناسب رو انتخاب کنید .

+ خیلیا هم سعی دارند با استفاده از کلمات کلیدی سایتشون و جایگذاری اونا به عنوان توضیحات آمار جذب کنند . اینو من دقیق نمی تونم اثبات کنم مفید هست یا نه ولی خیلی هستن اینکارو می کنند !

متای سیستم سایت :

[php]<meta name="generator" content="vBulletin 4.2.0" />[/php]

این متا به صورت خودکار ایجاد میشه و داخلش سیستمی که استفاده میشه واسه سایت بعلاوه نسخه ی اون رو نشون میده . این برای ربات ها اهمیت چندانی نداره اما سایت های چک کننده ی رتبه ازش استفاده می کنند و بهتون میگن که از چه ورژن و سیستمی استفاده میکنید و به وسیله ی اون نکاتی بهتون پیشنهاد میدن .

متای عنوان سایت :

[php]<title>mrwp | پایگاه تخصصی دانلود قالب ,پوسته </title>[/php]
این متا واسه نشون دادن عنوان سایت هست . توی این متا باید حداکثر 70 کاراکتر در نظر بگیرید .

مهم : سعی کنید توی عنوان یا اسم سایت رو بنویسید و یا کلمه کلیدی مهم . مثلا قالب وردپرس ، یا تبلیغات رایگان و …

کوچیک یا بزگری عنوان مهم نیست اما نباید از 70 کاراکتر بیشتر بشه .
متای فاوآیکون :

[php]<link rel="Shortcut Icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon" />[/php]

این متا واسه نشون دادن یه تصویر کنار عنوان سایت در تب مرورگر هست . فرمتش میتونه PNG و یا ICO باشه . سایزش هم بیشتر از 24 پیکسل نباشه .
متای سازگاری سایت با IE :

[php]<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1">[/php]

این متا واسه نشون دادن سازگاری سایت با اینترنت اکسپلورر و مرورگر کروم هست . اینو حتما استفاده کنید . چون به مرورگر میفهمون که این قالب و سایت باهات سازگاری داره پس نمی خواد اقدامات سازگار کردن لایه رو انجام بدی . اقای وردپرس|MrWp
متاس کدینگ سایت :

[php]<meta charset="UTF-8" />[/php]

سایت های فارسی حتما باید از این متا استفاده کنند . بعضی وقتا اگه مرورگر یهویی خواست که کدینگ رو عوض کنه بدونه که این سایت فقط از کدینگ UTF-8 پشتیبانی میکنه . که اگه مرورگر یکی کاربراتون کدینگش دستکاری شده باشه خو به خود به utf-8 تغییر پیدا کنه .
بعضی از ربات ها هم هستن که نوع کدینگ رو خودشون شناسایی می کنند و ممکنه روی مثلا ANSI تنظیم کنند و کلمات رو به صورت ناخوانا تبدیل کنند و اگه یه ایرانی بخواد جستجو کنه نمیتونه سایتتون رو پیدا کنه .
متای زبان سایت :

[php]<html lang="fa-IR" dir="rtl">[/php]

این متا واسه مرورگر و ربات استفاده میشه . ربات ها با این کد میتونند نتایج رو بر اساس زبان سایت ها دسته بندی کنند . و شما با استفاده از این متا وارد سایت های فارسی می شید . البته اگر هم نداشته باشید اهمیت چندانی نداره و اگه یک ایرانی با عبارات فارسی جستجو کنه میتونه شما رو پیدا کنه ولی خوب همینطوری خالی از لطف نبود گفتنش .
متای سایت منبع :

[php]<base href="http://forum.mrwp.ir/" />[/php]

این متا واسه این استفاده میشه که بعضی از لینک هاتون اگه به صورت اختصار توی سورس نوشته شده باشند ، گوگل بدونه که این لینک ها متعلق به شما هستند و بیخودی گیر نده و واسه سایتتون ارور ثبت کنه .
متای فراخوانی عناصر خاص در مرورگر IE :

[php]<!–[if IE]>

کد های مورد نظر

<![endif]–>
[/php]

این متا واسه اینه که برخی از چیزهایی که میخواهید فقط واسه IE و کاربران اینترنت اکسپلورر فراخوانی بشه ، با بقیه ی مرورگرها قاطی نشه . مثلا یه پیغام هشدار ، جاوا اسکریپت و یا استایل خاص که واسه سازگار کردن قالب با اکسپلورر تهیه شده .
این هم اتمام بخش سوم گام به گام سئو با آقای وردپرس .
کپی رایت در صورت کپی کردن فراموش نشه .اقای وردپرس

نوشته گام به گام سئو وردپرس (بخش سوم) : متا و متاتگ های Header منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%b3%d9%88%d9%85-%d9%85%d8%aa%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%aa%d8%a7%d8%aa/feed/ 2
آموزش سئو وردپرس:نوع طراحی و لایه بندی پوسته http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c-%d9%be/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c-%d9%be/#respond Thu, 28 Aug 2014 13:47:22 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3125 آقای وردپرس - Mr WordPress

با قسمت دوم آموزش گام به گام سئو در خدمت شما هستیم از آقای وردپرس. نوع طراحی پوسته سایت در سئو نقش مهمی داره ! در واقع نصف سئو از پوسته سایت هستش . سبک و نوع پوسته خیلی توی سئو تاثیر گذاره . با من همراه باشید تا بهتون بگم : چه نوع پوسته …

نوشته آموزش سئو وردپرس:نوع طراحی و لایه بندی پوسته منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

آموزش سئو وردپرس : نوع طراحی و لایه بندی پوسته
آموزش سئو وردپرس : نوع طراحی و لایه بندی پوسته

با قسمت دوم آموزش گام به گام سئو در خدمت شما هستیم از آقای وردپرس.

نوع طراحی پوسته سایت در سئو نقش مهمی داره ! در واقع نصف سئو از پوسته سایت هستش . سبک و نوع پوسته خیلی توی سئو تاثیر گذاره . با من همراه باشید تا بهتون بگم :

چه نوع پوسته ای مناسبه ؟

در هر نوع از پوسته استاندارد و غیراستاندارد رو داریم . مثلا سه ستونه یا دو ستونه . توی این دو دسته ی کلی باید در نظر بگیریم که لایه های پوسته به صورت قابل معقولی کنار هم باشن .
البته اینکه چه نوعی استاندارد هست بینشون اختلاف نظره ولی خوب میخوام تو این مبحث کمی از دوستان هم مشارکت نظر بگیرم .

لایه ها چطوری باید باشن ؟

واسه لایه ها باید در نظر داشته باشید که توی فایل Header.php متاها و متاتگها به طور کامل و دقیق رعایت شده باشند . توی این فایل از متاتگ های “Keywords” و “Descriptions” استفاده بشه .
در غیر اینصورت موتورهای جستجو عبارات دیگه ی قالبتون رو میخونن .

سعی کنید منوها رو داخل فایل header.php و در پایان این فایل قرار بدین . البته اینم بستگی به نوع طراحی داره . که بعد از منوها فرم جستجو و… هم باشه یا نه .

مهم : برای فایل های دیگه مثل index.php و single و page سعی داشته باشید حتما تگ های The_Content در ابتدای سورس قرار بگیره .
برای اینکار حلقه ی مطالب ابتدای فایل قرار بگیره و سایدبار در پایین تر از اون . در اینصورت شما به موتور جستجو اجازه میدین اگه سرعت لود سایت و پاسخ دهی سرورتون کم بود ، به محض بالا اومدن سورس سایت ، اول شروع کنه به دیدن مطالب سایتتون .

فوتر رو سعی کنید زیاد بهش برسید ! فایل Footer.php بهترین مکان واسه فراخوانی فایل های جیکوئری هستند . اگه جی کوئری های سایتتون پرحجم باشن ، داخل فوتر قرار بگیرن بهتره . چون با اینکار اول اجازه میدین سایت بارگذاری بشه بعدا بره جی کوئری ها رو لود کنه .

پس چی شد ؟ سعی کنید فایل های JS قالبتون رو از هیدر به فوتر منتقل کنید .

استایل و CSS قالب رو چیکارش کنم ؟

این فایل ها هم مهم هستن که یه فکری به حالشون بکنید . اگه استایل قالبتون به صورت عمومی هست (یعنی همه توی یه فایل style.css هست) اولا باید تکه تکه کنید . بعد اونها رو توی فوتر بزارید .

چطوری استایل رو تکه تکه کنم ؟ فایدش چیه ؟

خوب ببینید توی مبحث تکه کردن استایل ، باید دقت داشته باشید که هر چی فایل استایل کم ججم تر بشه ، سرعت لود سایت بالاتر میره . سعی کنید فایل استایلتون رو به 3 یا 4 فایل تقسیم کنید و اونها رو با هم توی فوتر لود کنید . یا اگرم سایتتون مشکل دار شد توی هیدر بزارید .

با اینکار شما اجازه میدین که همه ی استایل ها با هم لود بشن و توی وقت صرفه جویی بشه که سرعت لود میره بالاتر .

توی این مورد هم تفاوت نظر هست اما اکثر قالب های حرفه ای که جدیدا ساخته میشن به سمت قطعه قطعه کردن استایل پرداخته اند . اقای وردپرس|MrWp

حجم قالب رو چطوری کم کنم ؟

واسه کم کردن حجم قالب اولا باید دقت داشته باشید که عکس ها رو کم کنید . مثلا اگه برای منوهاتون یه تصویر ساده با رنگ خاصی استفاده میکنید ، میتونید همین کار رو با استایل انجام بدین . یا استفاده از تصاویر الکی رو کم کنید .

عکس ها رو توی سایت و سرور خودتون آپلود کنید تا مرورگر کاربر و حتی موتور جستجو مجبور نشه برای بازدید از یه سایت ، به چند تا سرور درخواست لود بده .
اگه از آپلودسنتر های مختلفی استفاده می کنید باید از نظر محبوبیت سایتتون رو ببوسید و بندازید دور ! چرا ؟؟
چون ممکنه یکی از این سرورهایی که واسه آپلود عکس استفاده میکنید ، در هنگام درخواست مرورگر و ISP داون شده باشه و یا پاسخ گو نباشه . در اینصورت مرورگر در حالت لودینگ باقی میمونه تا اون قسمت رو لود کنه . و اینطوریه که سایت های تخمین سرعت و حتی گوگل ، براتون همینطوری ثانیه میندازن و این باعث میشه محبوبیتتون کمتر بشه .

پس سعی کنید عکس هاتون رو از سرور و سایت خودتون لود کنید . به هر حال مطمئن هستید که اگه سایت بالا بیاد ، همه قطعات بالا میان و سرعت مناسب رو دارید . اگر هم داون شد سرور که کلا داون هست !

این هم از قسمت دوم آموزش گام به گام سئو با آقای وردپرس .
منبع رو هم یادتون نره اگه خواستید کپی کنید .

 

موفق باشید

نوشته آموزش سئو وردپرس:نوع طراحی و لایه بندی پوسته منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c-%d9%be/feed/ 0
آموزش گام به گام سئو وردپرس (بخش اول) : عناصر H و Bold http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%b9%d9%86%d8%a7/ http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%b9%d9%86%d8%a7/#respond Thu, 28 Aug 2014 13:06:11 +0000 http://mrwordpress.ir/?p=3122 آقای وردپرس - Mr WordPress

درود بر کاربران آقای وردپرس . با بخش اول گام به گام سئو در خدمت شما هستیم . در اولین مبحث سعی داریم . چند مبحث جامع و کلی داشتم در انجمن که اکنون تصمیم گرفتم مواردقبلی و جدید را به صورت کامل و قابل فهم برای شما توضیح دهم . خوب اما تگ H …

نوشته آموزش گام به گام سئو وردپرس (بخش اول) : عناصر H و Bold منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
آقای وردپرس - Mr WordPress

آموزش گام به گام سئو وردپرس (بخش اول) : عناصر H و Bold
آموزش گام به گام سئو وردپرس (بخش اول) : عناصر H و Bold

درود بر کاربران آقای وردپرس . با بخش اول گام به گام سئو در خدمت شما هستیم . در اولین مبحث سعی داریم . چند مبحث جامع و کلی داشتم در انجمن که اکنون تصمیم گرفتم مواردقبلی و جدید را به صورت کامل و قابل فهم برای شما توضیح دهم .

خوب اما تگ H یا heading چیه ؟

تگ های H برای تغییر اهمیت یک قسمت (متن / لینک / عنوان و…) استفاده میشه . H درجه بندی خاصی داره که از H1 با اهمیت خیلی بالا و تا H6 با پایین ترین درجه اهمیت کشش داره .

نوع کاربرد این تگ ؟

به این مثال توجه کنید :

[php]<h1>This is heading 1</h1>
<h2>This is heading 2</h2>
<h3>This is heading 3</h3>
<h4>This is heading 4</h4>
<h5>This is heading 5</h5>
<h6>This is heading 6</h6> [/php]

به ترتیب از بالا به پایین از اهمیت بسیار بالا به بسیار پایین نوشته شده .

بهترین نوع استفاده از H ها ؟

بهترین نوع استفاده از H1 : عنوان سایت در هیدر سایت است . یا مهم ترین کلمه کلیدی سایت شما توی یک صفحه .
بهترین نوع استفاده از H2 : از H2 برای عنوان مطالب سایتتون استفاده کنید . همچنین لینک منوهای بالای سایت رو میتونید داخل H2 قرار بدین .
بهترین نوع استفاده از H3 : از این تگ برای عنوان ابزارک ها و لینک ادامه مطلب و همچنین برچسب های مطالب استفاده کنید .

دیگر تگ های این دسته : از H4 تا H6 میتونید در جاهای دیگه استفاده کنید . مثلا سرتیتر های مطالب ، خلاصه مطلب یا قسمت های مهم داخل متن مطلب .

تعداد مجاز برای استفاده از H ها ؟

تعداد مجاز برای H1 : در هر برگه از سایتتون سعی کنید فقط 1 عدد از این تگ استفاده کنید . پس سعی کنید به مهم ترین و ثابت ترین قسمت بدین .
تعداد مجاز برای H2 : از H2 بدون محدودیت میتونید استفاده کنید اما سعی کنید کمتر از 20 عدد بشه . برای اینکار داده این خاصیت به عنوان مطالب کفایت میکنه .
تعداد مجاز برای H3 تا H6 : این ها هم مثل H2 نباید بیشتر از 20 تا بشه . سعی کنید از سطح 3 تا 6 رو بین عنصرهای سایتتون به میزان مساوی تقسیم کنید . البته درجه ی اهمیت اون قسمت رو هم در نظر بگیرید .
تگ B یا Bold چیه ؟

تگ Bold که با علامت <b> یا <strong> به کار میره واسه مهم کردن یه قسمت از مطلب به کار میره . این تگ به نوعی Highlight – های لایت کردن یه جمله برای موتورهای جستجو هست . در مطالبتون حتما از این نوع تگ استفاده کنید .

برای استفاده چکار کنم ؟

برای استفاده از این تگ ها باید مهم ترین جمله های مطلبتون رو داخلش قرار بدین . البته خود ادیتورها این کلید رو دارند اما اگه میخواهید توی سورس استفاده کنید به این طریق عمل کنید :

[php]<b> جمله ی من مهمه </b>
<strong> جمله ی من مهمه </strong>[/php]

اولین بخش آموزش گام به گام با سئو تموم شد .
منبع رو در صورت کپی حتما بزارید . (آقای وردپرس)

نوشته آموزش گام به گام سئو وردپرس (بخش اول) : عناصر H و Bold منبع : قالب وردپرس ، افزونه وردپرس و آموزش.

]]>
http://mrwordpress.ir/wordpress-seo/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%b9%d9%86%d8%a7/feed/ 0